Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

mx31@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.5 i 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1998
Ford Mondeo II Kombi 2.5 i 24V 170KM 125kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie dziwię się teraz, że polska Policja używała takich mondeo jako nieoznakowanych radiowozów. Naprawdę są szybkie!
Jestem zadowolony. Samochód jest szybki, w miarę ekonomiczny i bardzo pojemny. Polecam każdej rodzinie!!
Ten silnik spowodował, że nie przesiądę się już na coś co ma tylko 4 cylindry... Nie lubią go mechanicy bo mało miejsca. Nie mogę nic złego powiedzieć o tym silniku.
Automat. Mógłby być 5 biegowy ale nie narzekam. Nie szarpie, zmienia dość szybko - jest OK.
Poprawnie. Nie buja na boki. Jednak wszystkim radzę kupować porządne opony a nie jakieś chińskie czy koreańskie badziewie!!!
Kombi - więc widać wszystko
Nie mam większych zastrzeżeń poza drobiazgami: - brak uchwytu na napój - konsolka z włącznikami szyb elektrycznych jest trochę za mała Natomiast wymiana żarówek w reflektorach wymaga wyjęcia całej lampy i to jest średnie rozwiązanie!
Latem klima, zimą ogrzewanie - wszystko OK Rewelacyjnym rozwiązaniem jest ogrzewanie przedniej szyby!!!!
W jak najlepszym porządku!
OK
Gaz - więc jeśli pali 15 litrów - to wychodzi jakby spalał jakieś 7,5 benzyny. Ceny części zamiennych są baaardzo dobre!!!
Niedoceniany samochód, który można kupić za śmieszne pieniądze i cieszyć się nim bardzo długo!
Żona urwała lusterko wsteczne. W serwisie zaproponowali nam cenę 280zł... Kupiłem nieoryginalne za 30... Parcieją listwy boczne przy szybach. Koszt kompletu 80zł, psują się włączniki szyb elektrycznych. Ale nie ma tragedii, naprawdę!
Poprzedniemu właścicielowi padła skrzynia. Naprawił w porządnym warsztacie i nie było problemu. Jednak awaria była spowodowana niefachową obsługą w serwisie... Poza tym nic się nie działo

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 24V 170KM 125kW [l/100km]

12,0