Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

Układ hamulcowy : Hamulce jak żyleta
Karoseria : Korozja, szczególnie tylnychnadkoli
Zawieszenie : Drążek stabilizatora
Układ elektryczny : Zapaliło się autko od halogenu przeciwmgielnego
Bardzo dobre autko rodzinne, chociaż nie kupił bym go jeszcze raz, tera wybrał bym MK4. Kupiłem żonie Fabie a teraz sam nią muszę jeździć a ona woli Mundka bo: jak rusza to nie trzeba gazu wystarczy pościć sprzęgło, jak jedzie to nie czuje dziur ani progów zwalniających więc nie zwalnia przed nimi i nie omija dziur itd. itp.
Niby kiepski ten diesel (tak piszą w Motorze i Auto Świecie) ale ja tam nie narzekam. Przeciętnie dynamiczny ale nie wymagajmy z 90 koników rakiety przy takiej masie auta
Troszkę zbyt ciężko pracuje lewarek i mało precyzyjnie.
Miękkie zawieszenie to przede wszystkim komfort podróżowania i do tego pozbawione jest wad typowych dla tego typu zawieszenia. Nie buja nie przechyla się w zakrętach. Prowadzi się pewnie.
Duże lusterka pomagają cofać do tyłu.
Nie narzekam, no może ten włącznik awaryjnych.
Klima dobrze działa, gorzej z ogrzewaniem szczególnie w mroźne dni. Silnik mimo sprawnego termostatu strasssssniiiiieeeeeeee długooooooo się nagrzewa
Można wyjechać na wakacje z całą rodziną, można wyremontować lub wykończyć mieszkanie. Rewelacja, wchodzą 4 skrzydła drzwi z ościeżnicami i się klapka zamyka. Gorzej z lodówką o wysokości 180 cm niestety nie da się jej w pełni zamknąć. Jeśli chodzi o meble powyżej 2.3 m to niestety będą wystawać.
Mogło być lepiej ale dźwięk silnika nie męczy w porównaniu np. z Audicami 1.9 TDI
Części tanie ze szrotów, spalanie akceptowalne więc jest dobrze.
Nie rozumiem dlaczego to auto traciło tyle na wartości.
No więc co roku na wiosnę mam ten sam problem ze stukami w zawieszeniu, okazuje się że to drążek stabilizatora za 40 PLN. Jest kilka jeszcze innych niedoróbek po latach eksploatacji ale nie wymieniam. Samochód działa, jeździ to lepiej nie ruszać.
Raz mi się zapalił, troszkę się spalił przód, który się zajął od halogenu przeciwmgielego. A tak to na razie spala mi 0.25 l oleju między wymianami, to nie wiem czy silnik jest aż tak zdrowy i nie wymaga naprawy głównej jeszcze przez następne 300 kkm (ale go wcześniej korozja zeżre) czy po prostu przedostaje się olej napędowy przez nieszczelną pompę wtryskową. Ale generalnie zapachu ropy w oleju nie czuć

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,4