Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Kombi

mysiak20, 12 lat temu
Silnik 1.8 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Ford Mondeo II Kombi 1.8 TD 90KM 66kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na 90km jest dymaniczny i oszczedny obecnie ma na liczniku 231000km i oleju od wymiany do wymiany nie musze dolewac,a to o czyms swiadczy.
Karoseria : progi i blotniki tylne zdecydowanie polecialy tylko ze nigdy nie bylo to robione w moim
Inne : rurka w przwodzie od kilmy sie urwala bo przetruchlala.
Układ elektryczny : przepalone zarowki w kokpicie.
mimo tych kilku wad uwazam go za doskonale auto dla ludzi mlodych i starszych,z rodzinami czy bez miesci sie w nim duzo rzeczy,jest przedewszystkim wygodny wystarczajaco szybki i zrywny, bezpieczny, stabilny, cieply.Troszeczke za duzy do jazdy w miejskich ciasnych warunkach ale da sie przezyc wkoncu cos za cos.bardzo dobrze sie prowadzi,ma swietne swiatla mijania i drogowe.
jezdzilem kilkoma diselkami i w mondeo jest zdecydowanie ciszej niz np.w accordzie czy bmw serii 3
biegi wchodza lekko ,dzwignia prawie sama wskakuje na odpowiednie miejsce,zadnych zarzutow.
WYGODA i PEWNOSC PROWADZENIA !!!! bez bajerow typu kontrola trakcji czy inne cuda jest bezpieczny,wazne aby ABS dzialal prawidlowo.
Jak na taki ogromny samochod jak moje kombi jest swietnie niektore mniejsze auta sa gorzej zrobione.
troszeczke paruja szybki,no ale na takiej przestszeni to nic dziwnego:)dosc szybko rozgrzewa sie i powoduje ze podczas jeazdy nie zgrzytam zebami w nawet spore mrozy.
bardzo duzo miejsca dla wszystkich,kierowca ma wszystkie ,,pierdolki,,pod reka pasazerowie maja sporo luzu nawet w 5os.siedzi sie wygodnie a to juz nie w kazdym aucie sie udaje.
no i teraz to co pisalem juz wyzej. Sa auta duzo drozsze ale i duzo glosniejsze w srodku moj modziak ma prawie 15lat i wymiata accorda z 1997(diesel),BMW 320d z 2002 ktorymi jezdza moji znajomi no jedynie ulegl mercedesowi c220 z 1996.
spalanie dla mnie bardzo zaskakujace, nie wierzylem w bajki o 6l/100 ale i tak uwazam ze malo pali -miasto ok.8l/100 -trasa ok.8.5l/100 (ale zapierniczam niemal ze na maksa) -trasa ok.7+-7.5l/100 (jazda spokojna,zona i dzieci w srodku:D) duzy samochod z malym silnikiem a spalanie b.dobre tym bardziej ze go nie dusze tylko jak sie rozgrzeje to deptam mu gaz tak jak tego potrzebuje,nie musze sie szczypac i ograniczac.
auto na 5+ jak kazdy ma swoje wady i zalety jesli sie o niego dba to smialo mozna ruszac nim w dalsza trase bez zastanowienia. ja swojego mondziaka kupilem w 2011 za 4300zl po wszystkich naprawach i wymianach ktore u mnie przeszedl przez 10 miesiecy kosztowal mnie 9300.nie jeden powie ze glupi jestm bo pcham w niego kase ale pokazcie mi auto ktore bedzie tak przygotowane do bezpiecznej jazdy jak on. Za 10 000 nie kupi nikt samochodu w takim stanie technicznym:)
bardzo duzo rzeczy robie z wlasnej woli i dla wlasnego bezpieczenstwa mialej jedynie zarowki w srodku poprzepalane a tak narazie jest ok:)
Hymm,pompa paliwa (lukas) musialem uszczelniac pekla mi szyba czolowa i pompa abs byla padnieta ale oprucz szyby to z tymi usterkami go kupilem wiec nie wiem czy to akurat usterka nazwac,przynajmniej zrobilem cala hamownie na nowo:) wiem czym jezdze:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,8