Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Sedan

kris, 17 lat temu
Silnik 2.5 i 24V 170KM 125kW
Rok produkcji 1997
Ford Mondeo II Sedan 2.5 i 24V 170KM 125kW 1996-1998 - Oceń swoje auto
dobrze sie nim jeżdzi,wygodny,dobrzesie trzyma drogi, żona też pozytywnie ocenia komfort żeby tylko jeszce ta awaryjność była mniejsza czy bym kupił jeszcze raz mondeo V6 raczej nie chyba bym poczekał dołożył i zainwestował może w audi a4,a6 tez V6
dobra elastyczność,zbiera sie na każdym biegu,na 5 przy 80 kmh spokojnie możemy wyprzedzac-zawsze zdążymy,żadnych drgań,czuć te 170km jak wciśniemy do dechy no i ten dżwięk miły dla ucha te 6 garów
biegi wskakują bardzo dobrze na 3-ce można jechać bez problemu 20-150
dobrze cie trzyma w zakrętach opony 205/50/16 zdążyłem zaliczyć kilka dziur i jóż czuć luzy,za mało przejechałem żębym wystawił ocenę zawiszenia
do przodu super do tyłu też dobrze model-5 drzwi
dobrze wyprofilowane kubły,super czymają na zakretach może troszeczkę za wąskie,a schowki-chyba sie schowały bo ich niema albo zapomnieli mi ich zamontować
klima manualna,działa super tak jak ogrzewanie
jak na gabaryty zew. to w środku miejsca jest dużo z przodu i z tyłu więcej jak w vw b5
przy 100 słyszymy tylko pomruk v6 przy 160-200 wyrażne szumy wiatru ale spokojnie da sia to przeżyc
jeżeli ktoś kupuje V6 170 km to akceptuje spalanie w mieście 13-15litrów na trasie 10-11litrów ale jak go kupiłem w niemczech to mi spalił 9 litrów na autostradzie przy 120-140
CENA duże komfortowe auto,duża frajda z jazdy V6 170km za nie duże pieniądze myśle że bez konkurencji w swojej klasie JAKOŚĆ można powiedzieć-jakie pieniądze taka jakość
wymiana termostatu-znalazłem tylko w serwisie 70zł+(20 wymiana u garażowca),padł rozdzielacz w alternatorze - kupiłem używany alternator na allegro 130zł,zapala sie sama kontrolka pod.powietrzych za jakiś czas gaśnie
zdążyłem jóż wymienić uszczelkę pod głowicą ale padła jóż u wcześniejszego klienta koszt 800 części+robocizna

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 24V 170KM 125kW [l/100km]

11,2