Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Sławek, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wygodne bezpieczne i bardzo przyjemne
Przeniesienie napędu : sprzęgło skrzypi czasami, jakby jakaś mała sprężynka pod nim hałasowała
Świetny samochód za taką cenę, 24.000 zł za model po liftingu z 2004 roku zadbany i niezużyty, bardzo wygodny i przestronny, niezawodny silnik bo z łańcuchem, cichy i przyjemny w prowadzeniu, mimo że to wielkie rodzinne kombi, polecam, chyba że ktoś ma ochotę przepłacić 10 tysięcy za konkurenta z Europy czy nawet 15 tys z Japonii za porównywalny model - chyba nie są warte aż takich pieniędzy, na fordy narzekają ci którzy ich nigdy nie mieli i nie znają się na samochodach, a każdy za to marzy o passacie kombi B5 z dieslem - strasznie przepłacony i przereklamowany samochód
Dobre wyciszenie, przy wyższych obrotach trochę głośniej, ale raczej rzadko jeżdzi się powyżej 160 km/h w naszym kraju, elastyczność poprawna, mogłoby być lepiej, ford jednak swoje waży, na 3 biegu z obciążeniem daje radę w większości sytuacji,
Daję 3,5, w nissanie było lepiej nawet w wieku 12 lat, precyzja jest w porządku i biegi wchodzą bez problemu, ale na zimno nie idzie zapiąć wstecznego, a i z jedynką są problemy, później już bez zastrzeżeń, dosyć krótka jedynka
Tego się spodziewałem i nie jestem zawiedziony, precyzyjny układ kierowniczy, niezbyt silne wspomaganie, prawdziwa przyjemność w mieście jak i na trasie, zawieszenie komfortowe, nissan był jednak twardszy, ale nie przechyla się i nie nurkuje, jest przewidywalne, ogólnie - auto łatwe i przyjemne w prowadzeniu, aha, zawsze podobała mi się kierownica mondeo, odpowiednia średnica i grubość, do tego ze skórą, ważna rzecz, w końcu to ją trzymamy w rękach przez cały czas...
widoczność bardzo dobra jak na tę wielkość, duże lusterka w wersji po liftingu, na boki również, a tył się kończy tam gdzie szyba - łatwiej manewrować niż sedanem, którego porysowałem kilka razy podczas cofania, trzeba się tylko przyzwyczaić do długości - 4.8 m
wygodnie ukształtowane przełączniki i dźwignie, sporo schowków, podświetlenie dla kierowcy, pasażera i światełko w schowku, w bagażniku, dwa gniazda zapalniczki działające przy wyłączonym silniku, dla mnie wszystko idealnie
klima w porządku, wydajna i szybka, fajny nadmuch typu wichura na szybę, ogrzewanie też spełnia swoją rolę ale czasami temperatura wariuje, tzn. przy ustawieniu tej samej temperatury raz mocno dogrzewa a raz czuć jest chłodne powietrze
Duży i wygodny samochód, szerokie wnętrze, wygodne fotele z dużą regulacją, przepastny bagażnik, dla rodziny z dziećmi doskonale się nadaje, większe kombi to już raczej opel omega albo modele w stylu E klasy czy A6, podobno nowe mondeo nie ma aż tak przestronnego wnętrza, ja się przyzwyczaiłem i teraz każdy inny samochód jakiś taki mały się wydaje
Dobre wyciszenie przy normalnych prędkościach, przy wyższych obrotach głośniej ale niewiele, przydałby się 6 bieg po prostu, nie mam dużego porównania ale mój nissan i opel astra 1.4 to w porównaniu z nim wyjące odkurzacze
duże i ciężkie auto, na benzynie średnio około 9,5 l, mam instalację gazową, mieszana jazda to około 10,5 nawet do 12 litrów, przeciętnie ok. 11, w trasie udało się nawet osiągnąć 8.9 l.
Doskonale - nie ma lepszej propozycji w tej klasie, szukałem czegoś innego również ale ceny forda są najniższe, a przypuszczam że nie jest to najgorszy samochód na rynku w tej klasie, przecież wygrywał w testach z passatami i oplami nie mówiąc o francuzach i nawet japońcach, był na 2 miejscu w COTY 2001 zdaje się, jeździ ich bardzo dużo, no ale dla polaków najważniejsze żeby nie kupować nic na F - żenada.... dla mnie super samochód
nie ma problemów, ale samochód ma 122 tys a ja zrobiłem 11, zobaczymy po 50 tysiącach, na razie zgasło podświetlenie licznika km ale się zapaliło z powrotem, poza tym nic
Brak poważnych usterek, jak na razie wszystko bez zastrzeżeń

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

10,1