Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

kwys, 6 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Kombi 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : wygoda i ogromna przestrzeń
Silnik : nieszczelność
Silnik : bierze olej
Inne : plastikowe elementy wnętrza łatwo się łamią
Z jednej strony bardzo wygodny samochód, z drugiej częste usterki doprowadzają mnie do szału. Po przejechaniu autem 18 tysięcy kilometrów muszę go sprzedać z powodu usterki silnika, która zakończy się jego wymianą (dla mnie nieopłacalną, dla mechanika pewnie tak). Auto sprowadzone z Holandii, tam nie solą dróg, więc rdzy nie ma.
Silnik kiepski. Nie dociągnął żywotnością do 220 tysięcy. Trochę za słaby jak na taką masę auta, niezbyt dynamiczny. Brał olej od początku mojej z nim przygody, teraz go po prostu spala razem z benzyną.
Niezbyt precyzyjnie wchodzą biegi, potrafi coś tam zgrzytnąć, kilka razy jedynka zeskoczyła na luz. Przeciętnie, a nie źle,bo w końcu samochód jeździ.
Zawieszenie po wymianie znowu łupie - to nie najlepiej świadczy o tym aucie. Co do samego komfortu - auto po gładkim płynie, po wertepach trzeba uważać.
Wyjeżdżanie z miejsca parkingowego, gdy obok coś stoi, na chybił-trafił. Ale wiedziałem, że kupuję długi samochód. Poza tym idealnie wszystko widać.
Widać, że układ wnętrza jest przemyślany.
Klimatyzacja przydaje się, ale mam zastrzeżenie do ustawień temperatury. Brakuje dmuchania "neutralnego", albo grzeje, albo ziębi.
Największy atut tego samochodu. Po sprzedaży na pewno będę za tym tęsknił.
Przy dużych prędkościach rozmowa już podniesionym głosem.
Dużo pali i często się psuje, więc ocenę ratuje tylko nie bardzo wysoki koszt części (choć jest dużo drożej, niż w Focusie z tego samego rocznika).
Gdyby nie był tak awaryjny, byłoby doskonale.
Od kiedy go mam, cały czas coś trzeba było przy nim robić.
Po przejechaniu (łącznie) 215 tysięcy kilometrów okazało się, że silnik nadaje się tylko do wymiany, więc tu ocena nie może być inna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

8,2