Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Marek, 3 lata temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Kombi 1.8 16V 125KM 92kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Co do samochodu mam bardzo mieszane odczucia. Niby nigdy mnie nie zawiódł, ale ciągłe drobne usterki potrafią dać w kość.
Nieszczęsny silnik. Ciągle coś klekocze, ciągle się dławi, ciągle prycha. Mocy żadnej. Gdy w samochodzie jedzie 4 osobowa rodzina (2+2) nie daj Bóg dojdzie jeszcze bagaż to pod górę lepiej byłoby chyba wysiąść i go pchać. Nie rozumiem jak można do takiej wielkiej landary pakować tak słaby silniczek. Spalanie nieadekwatne do mocy którą ten silnik oferuje. Gdy zatankuję go do pełna rezerwa załącza się po przejechaniu 550 kilometrów.
Precyzyjna, działa.
Układ jezdny ogólnie w porządku. Samochód niestety jest nadsterowny. Szczególnie na zimowych oponach w okresie roztopów i nie jest to kwestia kiepskich opon bo dzieje się to na każdej marce jaką miałem. Sam już nie wiem ile razy wyciągałem jegu tyłek z poślizgu. Ogólnie słucha co się do niego "mówi" kierownicą
Ogniska rdzy pod drzwiami, ogniska rdzy w okolicy rantu klapy bagażnika. Są tam co prawda dwie kratki odprowadzające wodę z dziwnie wyprofilowanego w kształt rynienki zderzaka, ale są one niewystarczające. Gdy samochód jest w bezruchu stoi tam wodai stąd z czasem również rdza.
Widoczność wystarczająca. Jedyne co bym poprawił to lusterka boczne. Są chyba troszkę za małe. Na ciasnych parkingach muszę nimi manewrować bo niewiele widać.
Mało przycisków. Tylko te najpotrzebniejsze więc do ergonomii nie ma co się przyczepić. Jedyne co bym zmienił to pilot do sterowania radiem przy kierownicy. Za nisko i po lewej stronie. W Lagunie 2 było to znacznie lepiej zorganizowane. I blokada szyb pasażerów z tyłu. Przy zablokowanych szybach kontrolka świeci mi się na zielono. Rozsądniej byłoby gdyby świeciła na czerwono. Jeżdżę nim 4 lata i wciąż nie mogę się do tego przywyczaić. Kolejna kwestia to kontrolki na zegarach. W zimę cały czas świeci jedna czerwona i jedna żółta (temperatura). STrasznie to wkurza bo człowiek ciągle się zastanawia czy nie ma awarii.
Fordy słyną z dobrej wentylacji o ogrzewania. Wentylacja szczególnie ta na szybę dmucha na prawdę mocno i na prawdę głośno, ale spełnia swoje zadanie, Szyby odparowują bardzo szybko.
Kawał samochodu więc i przestrzeni dużo. Mam 180 cm wzrostu. Jak ustawię fotel za kierownicą pod siebie to za mną można spokojnie założyć nogę na nogę.
Nic nadzwyczajnego. Jak w większości samochodów,
Tu zaczyna się robić nieciekawie. Mam mieszane odczucia co do tego samochodu. Z jednej strony przez ciągłe usterki związane z silnikiem odnoszę wrażenie że samochó ciągle się psuje. Z drugiej strony nigdy mnie poważnie nie zawiódł, nigdy nie odmówił posłuszeństwa.
Samochó dla ludzi cierpliwych.
Ciagle coś... Uszczelka pod głowicą, spryskiwcze, problemy z otwieraniem klapy bagażnika gdy samochód się nagrzeje. Elektrozaczep nie działa. Sprzęgło, klocki, tarcze, dolewki oleju.. Uciążliwe..
Sprzęgło. nic więcej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]