Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Marcin, 15 lat temu
Silnik 2.0 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Kombi 2.0 16V 145KM 107kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń, ilość miejsca, układ jezdny
Za te pieniądze po prostu bardzo duży, bezpieczny i wygodny samochód rodzinny, można wybrać diesla tylko po co skoro jest tańszy gaz, reszta w opisie.
Silnik wg mnie całkiem dobry, kultur pracy na całkiem przyzwoitym poziomie, może troszeczkę głośnawy przy wyższych obrotach
W moim jest automat 4 biegowy, posiada \"lock-up\" tzn. że pomiędzy 3 i 4 biegiem jest jeszcze tak jakby półbieg, przy jeździe robi to wrażenie jak by skrzynie miała pięć biegów. Niestety pomiędzy \"lock-apem\" a czwórką jest zbyt duża różnica przełożeń jest to dość kłopotliwe przy jeździe na trasie, czesto trzeba zmuszacz skrzynię do redukcji \"kick-downem\" lub przyciskiem na dźwigni zmiany biegów.
Dla mnie super, ale jeżdżę na 16-stkach
Bez jakichkolwiek zastrzeżeń
Nie wiem skąd negatywne opinie, tablica czytelna, wszystko pod ręką, zakłopotanie budzi jedynie, sposób uruchamiania spryskiwacz tylnej i przedniej szyby tzn. odwrotnie niż we wszystkich autach którymi jeździłem, po prostu trzeba się przyzwyczaić.
Klimatronic, ciężko ustawić temperaturę odpowiednią do potrzeb, raz leci zimne raz ciepłe powietrze, możliwe, że z moim jest coś nie tak. Bardzo głośna praca wentylatora nawiewu!
W bmw 5 było mniej miejsca, mam 190 cm wzrostu a z tyłku jeszcze kupa miejsca, to pierwsze auto w którym nie muszę przesuwać fotela jak z tyłu siada pasażer
Jak wspominałem troszeczkę chałaśliwy silnik, poza tym przy wyższych prędkościach cisza
Dośc duże i nie3 ma co sie usprawiedliwiać masa auta, BMW z silnikiem 2.5 i 170KM pali mniej.
Myślę, że za tą cenę nie ma lepszego auta, dodam, że do forda zawsze byłem nastawiony sceptycznie, raz na zawsze zmieniam zdanie. Bardzo mocną alternatywą dla tego auta jest passat ale tylko 1.9 TDi, a ja po prostu nie chcę VW i już.
Opinia nie obiektywna ponieważ za krotko jeżdżę
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 145KM 107kW [l/100km]