Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Radek, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Kombi 2.0 16V 145KM 107kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Teraz nie polecam. Kupiliśmy 3 lata temu kilka Fordów w tym 4 Mondeo i wówczas przebijały one stylistyką i ceną (100 lat Forda) konkurencję. Teraz są ładniejsze auta, a Mondeo tak się opatrzyły i tyle ich jeździ, że można wybrać coś ciekwszego. Wreszcie samochód, który od 5 lat nie zmienił się wcale już nie będzie nas cieszył. Polecam w zamian nowa Vectra lub Peugeot 407.
Widoczności do tyłu to tragedia, a w powiązaniu z malutkimi lusterkami bocznymi to już prawie kolizja. Miałem kilka bardzo niebezpiecznych sytuacji z tego powodu na szczęście tamci kierowcy okazali się refleksem i wyczuciem za co im dziękuję. Nic by mi nie pomogły czujniki cofania, bo były to zawsze te same sytuacje, wyjeżdżanie na ulicę z miejsca parkingowego tyłem, nie ma nikogo, jedziemy, pisk opon i trąbienie, jednak był w ogromnym martwym polu zmieści się nawet TIR.
Tandetne obicie foteli, podobno mocny materiał, ale można się odparzyć
Bardzo głośny przy jeździe ponad 130, przedtem miałem Scorpio więc tam było tak przy 200, może źle porównuje, ale radia nie da się słuchać.
Dużo pali duża bryka.
We wnętrzu jest wiele ciekawych materiałów, ale nie dopracowano wszystkiego. Użyto wiele tandetnych rozwiązań i technologi. Błędów jest pełno, ale wychodzą podczas eksploatacji. Wile plastików jest malowanych i koszmar zaczyna się gdy zaczyna złazić lakier w miejscach najczęściej dotykanych. Wygląda to paskudnie jak w starym ruskim aucie. W przypadku klimy manualnej lampka obiegu wewnętrznego i lampka klimatyzacji są widoczne tylko w nocy. To koszmar, a można jeszcze pochylić głowę na wysokość lapek, czyli 10 cm nad lewarkiem i może coś zobaczycie, ale radzę się najpierw zatrzymać.
Mamy w firmie 4 Mondeo i ciągle jakieś usterki. We wszystkich wymieniano już przednie szyby podgrzewane, bo były przepalone ścieżki, w niektórych samochodach nawet 2, 3 i 4 razy. W kombiakach wymieniano tylne szyby bo przeciekają. Zawieszenie całe do wymiany po 80 tys (dwa z nich tyle zrobiły) Co ciekawe na nic gwarancja, zawieszenie my zepsuliśmy :-) więc 6000 x 2 auta do kosza. A Dealer mówił przedłużcie sobie gwarancję na 4 lata, bo jakie mamy drogi i co oszukał nas.
Po za zawieszeniem w 2 z 4 Mondeo nie było źle. Gorzej było z Fokusami, gdzie leciały różne pompy, na szczęście na gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 145KM 107kW [l/100km]

11,2