Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

rafikr15@interia,pl, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDCI 115KM 85kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : To czysta przyjemność pokonywać zakręty tym samochodem nawet ze znaczną prędkością.Jazda na wprost polega na podtrzymywaniu kierownicy rzadne wyboje podmuchy nie wytrancają go z zadanego toru jazdy.
Karoseria : faktycznie trzeba kontrolować ranty tylnich drzwi pod warstwą silikonu pojawiają się ogniska rdzy
Oceniam go na 4z dużym+.Pilnować przeglądów filtr paliwa co 10000 no ipaliwo dobrej jakości.Co do dwumasy moja ma 200005 tyś inic się nie kołacze .Samochód stworzony do pokonywania długich tras.Komfort jazdy powinien zadowolić większość kierowćow.Ceny części umiarkowane,z czystym sumieniem polecam kupno tego samochodu.
Troche hałaśliwy jak jest zimny.Po rozgrzaniu jest OK.Przejechałem tym samochodem prawie 60000tyś i rzadnych napraw wtrysków, dwumasy itp.Paliwo tankuje Verve na Orlenie ,albo GOLDa na Stotoilu,co 5000 STP do czyszczenia wtrysów.Wyprzedzanie na piątym biegu przy prędkości 160km/h nie stanowi rzadnego problemu.
Przełożenia pracują bardzo precyzyjnie można by powiedzieć że w sposób intuicyjny.Włanczanie biegu wstecznego wymaga krótkiego przyzwyczajenia.Z mojej strony duże brawa dla Forda.
Układ jezdny jest dość twardo zestrojony co przekłada się na dobre właściwości trakcyjne.Wielowachaczowe zawieszenie sprawuje się naprawde dobrze.Części z których jest wykonane są dobrej jakości tak że nie nastręczają kłopotów z ich częstą wymianą.Iznowu duży plus dla Forda.
Do przodu iboki jest dobrze i nie ma co tu narzekać.Z racji żę posiadam kombi to widoczność do tyłu jest trochę ograniczona.Wynika to z długości tego modelu jak i dość szerokich słupków tylnich.
klimatronic działa poprawnie i co ważne jest bardzo prosty w obsłudze.Bardzo przydatną funkją jest możliwość szybkiego odparowywania szyb w połączeniu z elektrycznym ogrzewania przedniej szyby tj.wszystko czego można oczekiwać.Klima działa poprawnie i schładzanie tak dużego wnętrza nie nastarcza prolemów.
Tutaj mogę się tylko przyłączyć do grona osób potwierdzając ponad przeciętną przestrzeń.Kierowca nawet słusznych rozmiarów jak i pasażer z boku będzie się czuć naprawdę komfortowo.
Wyciszenie mogło by być troche na lepszym poziomie.Szczególnie mnie denerwuje ten rehot zimnego silnika słyszalny w środku.Szum wiatru nawet przy prędkości 170km/h nie jest nazbyt dokuczliwy
Biorąc pod uwagę masę pojazdu,pojemność silnika pali mi średnio 7-8litrów co uważam to za wynik dobry.Ceny części są średnim poziomie.Co do napraw tojaich nie miałem.Klocki, Zarówki, filtry,oleje wymieniam sam.Autoryzowane serwisy bym omijał szerokim łukiem.
Tutaj nie ma konkurencji.Za tak komfortowy samochód idobrze wyposażony i tak dobrych właściwościach jezdnych i w sumie mało awaryjny konkurencja rząda więcej.Jakościowo nie odbiega od innych w tej klasie.Dzięki dużej podaży na rynku wtórnym można wybrać dobry egzemplaż za nie wygórowane pieniądze.Dlatego kupuje sedana TDCI z2006-7r.
Jedyną rzeczą którą wymmieniłem były klocki hamulcowe i terminowe wymiany filtrów ,olei,itp.Mała naprawa wewnętrznego poszycia prawych tylnich drzwi z powodu rdzy.
W moim przypadku nie mogę się wypowiedzieć ponieważ dzięki Bogu nie doznałem rzadnych poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCI 115KM 85kW [l/100km]

6,4