Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Valentinho, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Pozytywne komentarze kierowców. Być może wynika to z faktu, że mondeo jest często autem słuzbowym.
Karoseria : Rdza po 3 latach to katastrofa. Polonez tak szybko nie rdzewiał.
Przeniesienie napędu : Nigdy nie miałem problemów ze sprzegłem (jeżdżę 17 lat) - dopóki nie kupiłem mondeo.
Silnik : Powinno się zeslac na sybir inżyniera - pomysłodawcę układu wtryskowego.
Dobry pomysl na samochód, wykonanie - mniej niż zero.
Doskonale, dopóki nie padną wtryski. Naprawa: 8.000 PLN.
Krótki skok lewara. Byłoby doskonale gdyby nie skrzypienie lewara po 100.000 km.
Zawieszenie nienajgorsze. Sprzęgło z kołem dwumasowym pracuje wyśmienicie. Chyba ze się zuzyje. Wtedy masakra. Wymiana 3.500 pln z wielotygodniowym oczekiwaniem na części. Ford załatwił sobie brak zamienników.
Brak zarzutów.
Duży samochód.
Trochę buczy przy mocno wciśnietym gazie.
Swoje 8,5 spali.
Lepiej kupić syrenę. Potwierdzam opinie, że ford g... wort.
Warto sprzedać przed upływem gwarancji. Jednak biada temu co przegapi okresową, doroczna lustrację lakieru. Bez sądu nie ma szans na wymianę rdzewiejacych nagminnie drzwi. Przy czym wszystko wskazuje na przyczynę, którą jest zatrudnianie tanich podwykonawców przechowujących drzwi przed zamontowaniem na placu. Stąd wykwity na zgrzewach.
Laweta- twoim przyjacielem jest. Zamek w przedniej masce (patent forda zastępujacy cięgło pod deską rozdzielczą) skutecznie wpędza w depresję zimą gdy należy uzupełnić płyn do spryskiwacza. Nie wiadomo czy rozrusznik zaskoczy, a gdyby nie konieczność użycia klucza i wyciągnięcia go ze stacyjki mozna byłoby uniknąć zbędnego uruchamiania. Wysiadają wtryskiwacze i pompa wtryskowa. Proszę nie słuchać bajek o złym paliwie.Mam udokumentowaną historię z BP Utlimate - paliwie zalecanym przez Forda. Układ wtryskowy Delphi to porażka. W połaczeniu z kołem dwumasowym i łożyskiem hydraulicznym stanowią pasmo klęsk nabywcy wynalazku koncernu forda. Rdzewiejące drzwi to deser.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

8,3