Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

m-patryk, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Świetny silnik do tego auta - dynamika i spalanie.
Układ elektryczny : Głupiejący przy mrozie zamek klapy bagażnika i centralny.
Cieszę się że kupiłem to autko.
Świetny silnik do tego auta, odpowiednio mocny i oszczędny cichy ja jestem zadowolony w 100% części eksploatacyjne w rozsądnych cenach za markowe zamienniki - ale uwaga o to autko trzeba dbać dobry olej filtry itd.
Skrzynia ogólnie ok - tylko jak przymrozki to chwile ciężkawo wchodzi jedynka. Mi brakuje 6 biegu silnik by chciał więcej, a przełożenie w 5 jest krótkie 200 to maks przy zachowaniu obrotów na rozsądnym poziomie - poszedł by więcej ale mi było go żal.
Prowadzi się jak fokus - jeśli ktoś jeździł to wie o czym mówię. W skrócie gokart z komfortowym zawieszeniem w wielkiej kaście:-)
Mam w standardzie przyciemniane szyby wieczorem parkowanie w centrum tyłkiem na styk troche ryzykowne można dotknąć sąsiada. W przód na boki i lusterka super!!!
Wszystko w zasięgu ręki i wzroku obsługa intuicyjna pilot radia w standardzie moim zdaniem ok.
Klimatronik 1 strefa + dogrzewacz (nie webasto)i jest świetnie latem chłodek zimą szybko ciepełko. Warunek klima nabita a ogrzewanie 100% sprawne!
Wygodne i pakowne kombi dla rodzinki - fotelik wózek zabawki pakunki na wakacje a w aucie luz i wygoda! Na tylnej kanapie wygodnie i dużo miejsca na nogi, bagażnik ustawny! A jak trzeba to i 3 metrowe belki da się przewieźć (sprawdzone).
Zimą silniczek słychać w chłodne dni - no cóż dieselek. Poza tym super 160 km/h na banie przez 2 godziny ciągiem, a w aucie cisza radyjko na 6 stopni i rozmowa bez podnoszenia głosu. Dodam że mam owiewki na szybach i relingi na dachu a i tak szum powietrza nie jest uciążliwy, dobrze wyciszone autko!
Oceniam na dobrze bo auto mam niecały rok, nic poważnego nie było- autko po pierwszym właścicielu i zadbane serwisowane wiec bez grubszych wydatków. Natomiast eksploatacyjnie filtry paski oleje itp. - zrobiłem wszystko na boschu i innych dobrych zamiennikach i było całkiem znośnie dla portfela. Drogie zimówki mam 17\" alu :-(, za to spalanko jak dla mnie super. Jeżdże szybko ale z głową więc bez katowania ale wiem że mam 130 koników. W tygodniu tylko miasto 7-7,5l w dodatku krótkie odcinki w weekend jakaś traska trochę miasta 6,5-7 wakacje nad morze, trochę autostrady szybko ale z głową 6 literków jak bym jechał eko sądze, że do 5 by zszedł.
Za jakość się płaci ja ze względu na stan przepłaciłem blisko 2 tys. do średniej rynkowej ale warto.
Padł mi podnośnik tylnej prawj szyby a jak jest mróz to czasem strajkuje zamek w klapie bagażnika - ale z pilota działa.
Brak i oby tak dalej!!! ;-)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

6,7