Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie i bardzo wygodne prowadzenie
Silnik : 2.0tdci wtryski turbina i nie tylko
auto bardzo fajne super w prowadzeniu jak to ford g*wno word ma tam swoje wady będziesz zadowolony wiadomo wiele wpływu ma na to różnych czynników i zależy jaki silnik i jaką wersje wyposażenia wybierzesz ale samochód jest naprawdę fajny i polecam go gorąco!
Silnik no nie należy do najlepszych ale są gorsze u mnie jest problem z turbiną podczas jazdy migająca czasami kontrolka świec żarowych i włączanie trybu awaryjnego np jadąc autostradą masakra! a silnik w sam sobie jak się dba to jest ok oszczędny to trzeba przyznać pierwszy silnik miał prawie 500tys bez żadnych większych usterek oprócz problemów z turbiną i modułem a potem wszystko padło silnik trzeba było zmieniać na szczęście znalazłem dobrą używkę i narazie się trzyma i jezdzi szczerze to silnik polecam i nie polecam ale to wszystko zależy od samochodu a przede wszystkim od właściciela i jak dbał o auto
skrzynia biegów tutaj jest okej jest to wiadomo sprzęgło z dwumasem więć wymiana trochę zakosztuje to jedyny minus zestaw około 1800zł ale samo działanie jest ok
zawieszenie bardzo fajne bardzo dobrze się prowadzi samochód
No tutaj szału nie ma wiadomo zależy jak ktoś użytkuje samochód i gdzie go trzyma tutaj gniją progi przynajmniej u mnie więc z karoseria mogli trochę lepiej wykonać ale nie jest najgorzej
tu jest bardzo dobrze samochód znakomicię się prowadzi jak na duże dwu tonowe bydle
tu dobrze nie mam zastrzeżeń auto wygodne dobrze się w nim siedzi
grzeje chłodzi dobre!
tutaj nie ma co gadać jest super! kombi duże przestronne i zadowalające
jak na tamte lata dość dobrze teraz przy nowych autach tak średnio
nie jest to jakiś drogi samochód więc tutaj utrzymanie i cena części jest dobra
no tutaj zależy z jakim silnikiem się kupuje ten samochód i wyposażeniem ja mam 2.0tdci silnik nie polecam z najbogatszą wersją wyposażenia ghia x o jest tam wszystko na tamte czasy szyberdach,nawigacja,grzane fotele przód i tył i wentylowane przód, elektryczne ustawianie foteli, drewno,skóra elektryczne składane lusterka i tak dalej mógłbym wymieniać no ceny są zróżnicowane taki jak mój mógłby kosztować z około 11 tyś ale 2.0tdci nie polecam polecam benzynkę 2.0 145km dobry silnik ale są one słabiej wyposażone niż diesle i trochę droższe
części dużo ale zamienników nie polecam kupować najczęściej nie pasują polecam oryginały trochę droższe ale napewno będzie pasować
no przy tym silniku to najczęściej siada pompa delphi przez opiłki metalów i niszczy wtryski regeneracja kosztuje z 5000 zł minimum i wadliwa turbina przynajmniej w moim przypadku moduł jadąc miałem problemy przy odpalaniu lub jadąc autostradą zaczeła migać kontrolka swiec żarowych no i samochód załącza się w tryb awaryjny i nie ma mocy wiadomo no silnik 2.0tdci nie jest szczerze do polecenia bo jest awaryjny i to bardzo tym bardziej jak poprzedni właściciel nie dbał o ten samochód

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW