Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Zadowolony, 18 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Za te pieniądze nie ma nic lepszego(mam wersje GHIA kupioną z rynku niemieckiego po przebiegu 15tys)Jeśli komuś zależy na marce i prestiżu to niech kupuje inne zabawki. Jeśli zaś chodzi o rzeczy podstawowe które w samochodzie być powinny i które ma on zapewniać to nie widzę sensu rozglądaniea się z aczymś innym. Cała reszta to tylko nasza próżność
Fantastyczna elastyczność którą można docenić głównie na trasie.
Mam 6 cio biegową która wydaje się być stworzona do tego autka. ! i 2 trochę niespasowane ale na trasie to naprawde nie ma znaczenia a w korku są inne rzeczy na które człowiek się denerwuje...
Na porządnych oponach SUPER. Przy 200 km/h(Niemcy)auto prowadzi się jak przyklejone. Odrobinę gorsze właściwości ma Kombi ale to wina tyłu. Generalnie zawieszenie wybacza nawet b.poważne błędy
Gdy pierwszy raz siedłem i spojrzałem do tyłu(kombi) pomyślałem:autobus. Po półrocznym użytkowaniu przyzwyczajenie zrobiło swoje. Generalnie do przodu super a do tyłu jak w dużym samochodzie
Bez uwag. No może niefortunne jest umiejscowienie radia pod sterowaniem klimą. Kąt patrzenia na i tak nisko położony wyświetlacz w radiu przy większej prędkości może być niebezpieczny. Inżynierowie Forda przemyśleli sprawę bo w nowym Focusie układ konsoli środkowej wydaje się być dużo lepiej rozwiązany
Coś tak czasami wątpie czy wieje taką temperaturą jaką ustawiłem. Odparowywanie, filtr zapachowy i ogrzewanie szyb rewelacja
mam 191 cm i siadając na tylnej kanapie po ustawieniu fotela z przodu mam naprawdę sporo miejsca. Żadne z większych aut BMW 5 Mercedes E Audi 6 nie ma nawet porównywalnej ilości miejsca. Z przestrzenią nad głową w kombi jest super(20 cm zapasu) w innych wersjach jest słabo ale jak na razie tylko w skodzie suberb mogłem siąśc z tyłu nie kuląc głowy(mówię o sam 4 drzwiowych)
W Lagunie 2 jest lepiej...Ale przy grającej muzyce na trasie to naprawdę nie zauważalna różnica. Kiedy zimny potrafi przyklekotać. Porozgrzaniu nawet na biegu jałowym pracuje przyjemnie
Minimalne 4.8 w górach max 7.2 na autostradzie w Niemczech przy ok 180-200. Średnio przy prędkościach dozwolonych w Polsce ok 5.5-6.
Super
Był chałas przy 1500 obrotów. Wspornik intercoolera 10 min i po chałasie
Tu mała dygresja do nieszczęśliwych posiadaczy samochodów którym poszły wtryski i pompy. Niestety jakość paliwa nawet na autoryzowanych stacjach w polsce jest co tu duzo mówić nienajlepsza. Na stałe mieszkam w Niemczech jednak b.często jeżdze do Polski i naprawdę czuć i przede wszystkim słychać różnicę w pracy silnika po zatankowaniu w dwu różnych stacjach.Po drugie widząc jak ludzie obchodzą się z samochodami w Polsce mam nieodparte wrażenie że sami na siebie ściągają kłopoty. I nie mam tu na myśli żle rozumianej"niemieckij" pedanterii tylko o sposób codziennego użytkowania auta. Gazowanie zimnego silnika, częste wyłączanie i właczanie silnika, przekraczanie optymalnych wartości obrotowych silnika to chyba głowne grzechy. Nowoczesne diesle to silniki które oferując tak świetne osiągi wymagają od użytkownika trochę uwagi i rozwagi

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

5,2