Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

AdamCiolkowski@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Bardzo dobre auto dla rodziny 2+2, 2+3, ogromny bagażnik w wersji kombi czyni auto pojemnym (po złożeniu siedzeń wiozłem 3 rowery górskie). Jak dla mnie auto średnie do stania w korkach w stolicy, ba nawet słabe.. Natomiast wspaniałe jeśli chodzi o trasę.. Ba.. Pożeraczem trasy nazwałbym go.
Silnik to jeden z najlepszych elementów tego auta. Ciągnie praktycznie z każdej prędkości, na każdym biegu. Na 5 jedziemy zarówno 40 za maluchem w zabudowanym, jak i 130 za "sponsorem" w trasie.
Coś haczy przy zmianie, czasami słychać jakiś zgrzyt. Może to wina przebiegu. Moim zdaniem za krótkie przełożenie 1 i 2 .. 3 może być.. Sytuacje poprawia również 6-ty bieg, który wycisza auto powyzej 130 km/h i podobno poskramia apetyt na paliwo.
Bardzo pewne prowadzenie, prawie jak po szynach. Również nierówności i wszelkie chręple oraz dziury przejeżdza umiarkowanie gładko.
Widoczność dobra. El. regulacja fotela w kilku kierunkach ułatwia dostosowanie tego parametru. Mam kombi i nie ma parktronica, ale jeszcze w nic nie uderzyłem. jak do każdego auta trzeba się przyzwyczaić. 4 za to że nigdy nie wiem czy mam 10 czy 30cm od przodu bo nie widać końca maski.
Schowki, wszystko raczej intuicyjnie, byłaby 5 gdyby nie trzeba było otwierać podłokietnika żeby zapiąć pasy.
W porządku, w miarę szybko grzeje zimą i chłodzi latem.
Zarówno z przodu (193cm) jak i z tyłu jest miejsca pod dostatkiem. Jednak 3 rosłe osoby nie pojadą wygodnie.. Ale znajdźcie w segmencie D takie auto co ich powiezie wygodnie.
Jak na diesla ok, przeszkadzać mogą szumy wiatru powyżej 120-130km/h. A tak .. To idzie wytrzymać:)
Nie powiem, bo jeżdzę dość dynamicznie. Zarówno w mieście jak i w trasie. Dynamicznie nie znaczy na wariata, ale zużycie paliwa na pewno mogłoby być mniejsze. Teraz latem na 55litrach za 210zł, przejeżdzam ok 720-750km .. I większość robię w trasie. Aha.. Włączona jest klima..
Obecnie w cenie ok 35000zł można kupić 3letnie, bardzo wyposażone auto...Z zaletami i wadami które wymieniłem.. Moim zdaniem nie zajeżdzone, dobrze zadbane Mondeo od 2004 po liftingu to najlepsza propozycja dla ludzi którzy chcą dobrze wydać uzbierane na auto pieniądze.
Coraz się coś popsuje, to światełko, to silniczek wycieraczki, czasem coś chrupie albo zgrzytnie. Ale generalnie bez większych problemów.
Bez większych problemów.. Jeszcze pomimo dużego przebiegu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

6,6