Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Silnik 2.0 TDDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo 115 kucy naprawde fajnie ciagnie
Karoseria : Centralny zamek ale to moze wina cenralki ktora nie jest orginalna
Swietne auto za te pieniadze przez jakis czas wkurzala mnie ta spadajaca temperatura ale jesli wlacze klimatronik na auto wszystko jest ok.
Czasami nie naprawde zaskakuje mimo ze to tylko 115KM moje poprzednie auto tez tyle mialo ale jezdzi o niebo lepiej. Pozatym spalanie jak na taka wielkie auto jest zadowalajace jesli ktos ma lekka noge to naprawde taniutko bedzie jezdzil. POczytajcie rozne fora ja mam wersje TDDI podobno w starszych TDCI wtryskiwacze czesto padaly. Dlatego tez zdecydowalem sie na starsze rozwiazanie ale bezpieczniejsze moim zdaniem.
Naprawde precyzyjny i dokladny
Z cofaniem jest lekki problem ale wprawa robi swoje na codzien jezdze busem kontenetem wiec nie mam problemu natomiast Żona juz tak sobie srednio radzi :) wiadomo jak to Żony hihi
Czytalem rozne fora i kurcze nie wiem w czym problem a mianowicie spadajaca temperatura na postoju. Rozgrzewasz autko temperatura stoi jak powinna a po wlaczeniu ogrzewania na maxa temperatura spada nawet do minimum. Żaden z mechanikow mi nie powiedzial w czym problem niektorzy nawet nie wiedzieli ze mondziak na dwa termostaty.
Baaaaaardzo duzo wiozlem w nim pralke automatyczna i wozek zaden problem zeby wszystko zmiescilo sie w bagazniku :)
Troche klekocze jak to disel ale w srodku jak dla mnie jest komfortowo. No chyba ze smigasz ponad 140 to juz zaczyna byc glosno
wszyscy twierdza ze mam ciezka noge mojej poprzednie auto palilo 14-16 l gazu a to byla 2.0 Hondy. Mondziakiem szybciej zasuwam i mi nie przekroczyl 7,5l
Jak dla mnie za ta cene swietne auto. Pewnie mozna by kupic drozszego Pasata czy moze A6 ale mysle ze spalanie bylo by podobne a gabaryty chyba nawet mniejsze jesli chodzi o bagaznik.
W aucie zamontowano dodatkowa centralke zamka centralnego i czasami podczas mrozow otwiera sie i zaraz zamyka powtornie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDDi 115KM 85kW [l/100km]

6,8