Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Silnik 2.2 TDCi 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Ford Mondeo III Kombi 2.2 TDCi 155KM 114kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacja!
Auto najlepsze w swojej klasie. Proszę nie mieć złudzeń że jest tanie w zakupie. Dobre auto zawsze się dobrze ceni. Nie ma się czym chwalić ale swojego czasu moje było najdrożej wyceniane na gratce. Jednak od ponad roku nic poważnego się nie stało. Często najtańsze auta wychodzą najdrożej a potem komentarze... kupiłem i musiałem zrobić to i tamto...Kupiłeś tanio - musisz inwestować. bardzo polecam osobą które stoją przed zakupem auta rodzinnego z którego można sporo wycisnąć.
155KM w zupełności wystarczy. 360 NM to wartość powalająca nawet 2 litrowe diesle BMW. Obwodnica trójmiejska niejednokrotnie uświadamia mnie że pod maską Forda drzemie bydle ;). Tak serio - naprawdę bardzo elastyczny i dynamiczny silnik. Absolutnie nie można go porównywać z 2 litrową jednostką. Największy atut tego samochodu
6 biegów. Nie odczułem żadnych wad.
Napewno najlepszy w swojej klasie przednionapędowych samochodów użytkowych/rodzinnych. Doskonałe trzymanie się drogi. Jeździłem wcześniej VW - brak porównania. W ogóle nie ma o czym rozmawiać! Kolega, właściciel A4 wsiadł za kierownicę i nie mógł się nacieszyć. Już dawno nie pamiętam pisku opon na ostrych zakrętach - ford mondeo trzyma się zakrętów jak tramwaj ;)
Automatyczne wycieraczki, dobrze zaprojektowane okna, automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne, automatyczne lusterka boczne, automatyczna wycieraczka wsteczna itd... czego chcieć więcej???
Troszkę nie na miejscu sterowanie radia z kierownicy. Nie korzystam z tego bo pilot jest za daleko. Reszta - OK. Jasne i klarowne rozmieszczenie przycisków.
Dobry, mocny nawiew. Temperatura jaką się chce. Wentylowane fotele w lato. Ogrzewane w zimę. Punkt niżej za brak dwustrefowej klimy.
Kierowca i pasarzerowie mogą być spokojni o miejce w tym aucie. Wygodne siedzenia i potężna przestrzeń. Przednie fotele trzymają w każdej płaszczyźnie. Wygodne!
Można by o to bardziej zadbać. Komora silnika jest raczej słabo wyciszona. Słychać go bardziej niż w innych markach.
Miasto 8l na 100km. Trasa przy spokojnej jeździe 6,5l; bardziej dynamicznej 7,5l. Przeglądy znośnie. W ASO trzeba liczyć od 600zł do 1000zł na większości własnych części. Nie jest to za drogie. Psują się pierdoły. Mechanik narzeka że to ford i że bardzo ciężko wymiania się podzespoły. Tłumaczy że śruby się zapiekają rzucając wiązankę że wszystko co na \"F\" jest do dup... itd. To wkońcu mechanik ma problem a nie ja ;) Inne Naprawy - podobno sprzęgło się psuje, wtryski itd... nic mi o tym nie wiadomo jak narazie. Może wystarczyło regularnie dbać o auto??? Tankować na dobrych stacjach?? Nie trzymać sprzęgła na skrzyżowaniu ;) Oby tak dalej a to już 120 tys.
JW. Opłaca się kupić. Bybnajmniej postoi dłużej pod domem niż VW czy Audi ;)
Stycznik klapy bagażnika. Oświetlenie tablicy. Podświetlenie w lusterku bocznym. Osłona silnika ma słabe uchwyty. Zacinała się klamka.
Nic poważnego się nie wydażyło. Wymieniłem przez 70 tys km tylko pasek klinowy wraz z rolkami i napinaczami (tylko dlatego że twierdziłem że mi buczy:)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 155KM 114kW [l/100km]

6,8