Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

Koleś, 15 lat temu
Silnik 2.0 16V 145KM 107kW
Rok produkcji 2003
Ford Mondeo III Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Niby duża fura, a jeździ jak małe zwinne auto. Oczywiście mowa o silniku 2.0 benzyna bo 1.8 odbiera pewnie sporo z radości jazdy.
Generalnie jest ok a nawet doskonale, ale cos tam bulgocze czasem z kolektora - ponoć to nie problem i tak ma być ale Escort chodził jak zegareczek. Jeśli chodzi o osiągi to rewelacja, jest w sam raz - pięknie sie zbiera a przy tym nie ruinuje portfela.
Czasem lekko nie wchodzi jedynka, ale to sporadycznie. Poza tym poezja.
Poezja finezja :) plus dobre opony i zawsze będzie stanowiło dla mnie punkt odniesienia. Jest zarówno przyjemnie twarde i sportowe, a jednocześnie wystarczająco komfortowe.
Nie mam uwag.
Wszystko na swoim miejscu, fotele (wersja Trend) rewelacja, kiera zgrabna - co tu pisać kupowałem Mondeo także dla tego wnętrza.
Nie zaparowuje, klima wydajna, w zimie grzeje szybko.
Przestrzeń - tego nie trzeba komentować - same plusy
Mam porównanie do Vectry C 1.8 i jakoś tam jest chyba ciszej :(
Jak na 145 KM to rewelka - trasa z rodzinką i wakacyjnym ekwipunkiem to 7 litrów/100km, miasto to już różnie ale średnio 9-10 litrów a bywało i 12. Dodam jednak, że jadąc samemu i ekonowicznie na dystansie 100km zszedłem do 6 litrów :) Ceny przeglądow (nie w ASO) to standardzik, ceny części chyba norma.
Zrobiłem nim 16000km i nic z winy samego auta. Jedna wymiana to łącznik stabilizatora z przodu wyrwany podczas codziennych dojazdów do plaży przez las przez 2 tygodnie :)
Nic! Zresztą podobnie w Escorcie który nigdy nie stanął mi w trasie.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
11,9