Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Rok produkcji 2011
Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Cisza, kultura pracy, osiągi, elastyczność
Układ elektryczny
Auto kupiłem ze względu na komfort, bezawaryjne zawieszenie, dobre zabezpieczenie antykorozyjne i dlatego, że wcześniej jeździłem Fokusem, który się sprawdził. Po przejechaniu kilkuset zaledwie km z jednej strony jestem bardzo zadowolony(np. z silnika, komfortu, wyciszenia), a z drugiej strony chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do Fokusa :) - zwłaszcza do prowadzenia. Fokusami jeżdżę w pracy, Fokusem jeździłem prywatnie i nie zdawałem sobie do końca sprawy jak rewelacyjny jest tam układ kierowniczy, pomimo że Fokus miał przejechane ponad 120 tys. km i nie ruszane zawieszenie. Wiem, że to opinia o Mondeo, ale będę je przyrównywał do mojego starego Fokusa :)
Rewelacja pod każdym względem, nie ma co przyrównywać do moich poprzednich 100 KM :) Chyba zaczyna być go słychać przy 170 km/h, bardziej słychać świst powietrza
Lekki opór przy wrzucaniu biegów(może mógłby byc mniejszy). Fajna długawa jedynka, dwójka i trójka to rewelacja w mieście, a szóstka w trasie to spokój i cisza.
Sam nie wiem. Naczytałem się o rewelacjach, a w porównaniu do starego fokusa to wypada blado. Na równych drogach ok, (choć w Fokusie dużo lepiej) ale po koleinach ciągle trzeba minimalnie korygować kierownicą tor jazdy. Może to wina szerokich opon. Mam 215/55/16. Poprzedniemu właścicielowi wymieniali przy przeglądzie drążek i osłonę drążka kierowniczego, więc luzów już nie powinno być. Jak zmienię opony na zimowe - węższe to opiszę...
Do tyłu raczej kiepsko, stosunkowo niska pozycja za kierownicą w porównaniu do Focusa. Tam siedziało mi się lepiej. może dlatego że mam 170 cm i siedzenie zawsze podnoszę max w górę
ani rewelacja ani coś nie tak - wszystko na swoim miejscu. Auto generalnie mogłoby być minimalnie mniejsze. Przy okazji dodam, że jechałem nowym Fokusem III i jak trzeba się przysunąć blisko do kierownicy, (a ja tak mam, bo jestem krótki), to dźwignia zmiany biegów jest położona za bardzo do wnętrza auto przez co niewygodnie się zmienia biegi. Ktoś nie pomyślał w Fokusie o krótkonogich. Dopiero co nabyłem Mondeo, a już sobie pomyślałem, że następny będzie fokus w automacie...:)
bez uwag
no tego tu nie brakuje :) jak dla mnie siedzenia nawet za duże, a zwłaszcza siedzisko za długie, ale może się przyzwyczaję
za mało przejechałem po autostradzie, ale stary fokus niech sie lepiej schowa - to była jego największa wada. Mondeo jest dużo cichsze
zawsze można lepiej, ale narzekać nie ma na co póki co
"za te pieniądze Panie" nie kupi się nic lepszego
taa, niekiedy jakieś głupotki mogą doprowadzić do szału. Jeśli posłuchać radia na wyłączonym silniku, to po chwili wyskakuje info, że akumulator rozładowany- a to bzdura jest. Czujnik deszczu jest trochę crazy - deszcz pada tak samo a wycieraczki najpierw wariują a potem jak im się przypomni. Bez komentarza
mam nadzieją, że nie będzie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

7,7