Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Kamil, 5 lat temu
Silnik 1.6 EcoBoost 160KM 118kW
Rok produkcji 2013
Ford Mondeo IV Hatchback 1.6 EcoBoost 160KM 118kW 2011-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na 160 KM to się spoko zbiera.
Układ hamulcowy : Dobry ABS już testowany przez wariata Ukraińca na A2.
Karoseria : Wyszła mi rude kropki 2 mm w progach oraz w przednich nadkolach. Zrobione zobaczymy ile wytrzymają.
Siema. Szukałem Audi A3 z turbo benzyną, lecz stwierdziłem, że 1 generacja TSFI się sypie to zacząłem polowanie na Focusa MK 3 Hatchback. Poszukiwana były ciekawe a to niby bez wypadkowy z USA z manualem, po wklepaniu wujkowi google vinu okazało się że auto nie miało przodu i miało automat. Traf chciał że koleżanka kupiła z 1,6 wolnossącym nie całe 100 KM dla mnie za mało,i okazało się że z tyłu też słabo z miejscem. I tak zacząłem szukać Mondeo MK 4 z Ecoboostem. I się trafił z Salony od jednego właściciela z całą dokumentacją. Tylko znowu biały jak moje poprzednie lecz ten biały to taki zajefajny biały. Auto jak na razie po paru wyjazdach po Polsce zrobione przez pół roku 8 tys, oceniam na duży PLUS. Moje kolejne raczej też będą Liftbacki więc w puli znajduje się Mondeo MK 5 lub Opel Insygnia oczywiście uturbione benzyny.
Jak na razie spoko bez przygód poważnych. Wymienione sprzęgło altka, pasek, rolka. Po wymianie chyba mechanik spierdolił altka i musiałem szukać dobrego elektryka bo mój chciał mi montować nowego altka z ASO 1700 zł a w ASO polecili elektryka i 5 godzin i auto zrobione naprawa altka 380 zł plus rok gwarancji. Diody i płytka inni nie potrafili i mówili że się nie da. Wiec znajdź sobie kumatego mechanika i elektryka od ECOBOOST-ów.
Jak to manual, dobrze wchodzą biegi brak dziwnych zachowań.
Pięknie się trzyma drogi, nie jest ceglasty jak w Passeratii.
Ruda ją lubi zwłaszcza w progach pod uszczelkami i nadkola. Trzeba kontrolować. Stylistyka ładniejsza w MK4 FL niż w MK5 moim zdaniem.
Dość grube słupki, a reszta na PLUS.
Duże więc z parkowaniem ciekawie, ale pojemne w huk. :D
Szybko ciepło się robi nawet bez włączonej klimy.
Duża dlatego go kupiłem.
Przy prędkościach autostradowych jednak słychać szumienie.
Waha lana 98 Verwa, więc koszty są. Jak jeździsz po mieście to sporo łyka ale da się zejść do 7 z hakiem.
Dobra jakość w dobrej cenie.
Jak na razie tylko sprzęgło altka.
Odpukać w nie malowane na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 EcoBoost 160KM 118kW [l/100km]

7,7