Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Rok produkcji 2007
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Brak usterek, prowadzenie
Inne : Brak
Bardzo fajny samochód, dobrze wyposażony (mam wersję Ghia), dobrze się prowadzi, dobry komfort, jestem bardzo zadowolony, jak na razie jeżdżę rok czasu i nie miałem żadnych usterek, wymienione tylko rzeczy eksploatacyjne filtry, świece, olej, pasek osprzętu, rozrząd na łańcuchu więc odpada wymiana. Auto kupiłem z pewnym przebiegiem około 155 000 od Szweda. Instalację zakładałem po zakupie autka STAG-4 Qnext plus, działa bez zastrzeżeń. Silniczek 2.0 daje radę po mieście i w trasie, całkiem fajnie pracuje. Jedynie co mu możną zarzucić to duże spalanie, ale na LPG nie ma co narzekać, lekkiej nogi też nie mam. Zaraz po zakupie objechałem nim Chorwację, spisał się wyśmienicie! Jestem bardzo zadowolony z tego auta!
Bardzo fajnie pracuje, przyjemnie i daję radę nawet jak trzeba przycisnąć, jedynie co mu można zarzucić to spore spalanie zwłaszcza w mieście. Ruszając z miejsca zbiera się całkiem nieźle jak na tę masę auta.
Bez zastrzeżeń, pracuje lekko i precyzyjnie, czasem jak wkręcę silnik na wysokie obroty to ciężko 3 bieg wrzucić, ale pozostałe nawet przy wkręceniu silnika na wysokie obroty wchodzą bez problemu.
Bez zastrzeżeń, układ kierowniczy działa precyzyjnie i auto bardzo fajnie się prowadzi, pewnie i komfortowa zwłaszcza na trasie, choć na nierównościach czuć że nie jest miękko, ale mam 17, na zimowych 16 jest bardziej komfortowo.
Bez zastrzeżeń, brak korozji, poza oczywiście zawieszeniem i tłumikiem, ale reszta bardzo dobrze zabezpieczona przed korozja! Nawet w miejscach gdzie są odpryski na progach i masce nie ma korozji.
Przednie słupki lekko przysłaniają widoczność, ale przeszkadza mi to tylko w czasie jazdy po mieście krętymi uliczkami, tył słaba widoczność zwłaszcza że mam przyciemnione tylne szyby, ale z czujnikami parkowania żadnych problemów.
Jak dla mnie wszystko umieszczona bardzo dobrze, na miejscu i w zasięgu ręki, czytelnie i wygodnie.
Klima w miarę daje radę, ale ogrzewanie mogło by być mocniejsze.
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, pojemny bagażnik.
Całkiem nieźle wyciszono całe auto, dopiero przy większych prędkościach, powyżej 140 - 150 km/h zaczyna się większy szum.
Koszty utrzymania uważam za średnie nie są bardzo niskie, ale nie są też bardzo wysokie, jak dla nie w skali od 1 do 10 oceniam na 5.
Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry, jak dla mnie w tej cenie całkiem dobra jakość, nie mam się do czego przyczepić nawet plastiki nie trzeszczą przy mrozie.
Brak usterek, ale jeżdżę dopiero rok czasu, pokonałem ponad 13 000 km,
Brak