Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

PawełK, 10 lat temu
Silnik 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW
Rok produkcji 2007
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
jeśli byłaby ocena 4.75 dałbym taką właśnie, ale ponieważ od 4.75 jest bliżej do 5 zaznaczyłem właśnie 5. Kupiłem auto poleasingowe, z pewną historią i nie żałuję, pomimo, że było droższe od odpowiedników z rynku. Ponad rok czasu użytkowania pozwala mi postawić tezę, że Ford ma naprawdę dobre auta benzynowe. Jego marka straciła przez wątpliwe silniki dieslowskie, szczególnie tdci i przez to teraz mówi się \"ford ch... wort\". Ja się do tego nie przyłączam i naprawdę polecam benzyny fordowskie: 1.8 125 km w starszej budzie, czy nawet 2.0 i w starszej i nowej dają radę. Wyższe może spalanie zwraca się mniejszą awaryjnością i generalnie bardziej przyjazną obsługowością auta. Polecam jednak egzemplarze o pewnej historii (poleasing z Polski to naprawdę dobre rozwiązanie), nie jestem pewien jakby to było, gdybym wziął \"pewniaka, nic nie stuka, nic nie puka, nie palone, dziadek tylko do kościoła itd.\" od handlarza, albo egzemplarz sprowadzany zza granicy przez \"profesjonalistów\". Jakbym miał trochę jeszcze czasu, to napisałbym więcej ;)
może nie doskonale, ale b.dobrze - szkoda, że nie ma takiej oceny, np. 4.5 \"doskonale\" rezerwuje dla silników od v6. 2.0 w benzynie jest wystarczające dla tej budy. w trasie wystarcza do komfortowego wyprzedzania (nawet bez redukcji), w mieście przy rozsądnej jeździe naprawdę nie spala dużo
wszystko poprawnie. precyzyjna
kto zna ten wie. układ jezdny w mondeo oraz focusach to wzór do naśladowania.
mam parktronic na tył, więc jest ok, ale bez tego niewprawnym kierowcom na same lusterka ciężko będzie wyczuć. przód lepiej, choć grube przednie słupki czasem przeszkadzają przy patrzeniu po skosie (np. piesi na przejściu), trzeba zachować wzmożoną uwagę
wszystko pod ręką i bardzo intuicyjne.
mam złe doświadczenia ze starym mondkiem mk II, gdzie przy jakimkolwiek deszczu, albo przy 3 i więcej osobach w aucie wszystkie szyby parowały jak w saunie. tu jest świetnie, a jak coś zaparuje (parujących szyb nie sposób czasem uniknąć) polecam przycisk \"max\" - 10 sek. i po bólu. szybko nagrzewa w zimie i chłodzi latem
bardzo dobrze. auto naprawdę wygodne, nawet przy 5 osobach w środku. nikt do tej pory nie narzekał, a zdarzały się i długie wypady w pełnym składzie.
bardzo dobrze, żadnych zastrzeżeń. nie przekraczam raczej 130-140 km/h i przy tej prędkości jest komfortowo. zdarzało się polecieć i więcej, nie było tragedii nawet przy 180 i szynciej.
wprawnym kierowcom Mondziak naprawdę odwdzięczy się małym spalaniem. w trasie przy 120-130 km/h i do 3 osób na pokładzie pali max. 7.5 l, w ruchu miejskim dobrze operującym pedałem gazu i nie dojeżdżającym na luzie do świateł zabierze nie więcej niż 9.5 l. mi czasem wychodzi nawet mniej, a jeżdżę po Wawie ;) wierzcie mi, techniką jazdy można zyskać na spalaniu. jasne, zimą na krótkich odcinkach, czy latem z opór klimą pali więcej, ale jak na tę budę i silnik 2.0 mnie spalanie zadowala
zdecydowanie atut.
poza eksploatacyjnymi częściami (klocki i tarcze) póki co - odpukać - bez napraw
jak wyżej, póki co, bez napraw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec Flexifuel 145KM 107kW [l/100km]

9,3