Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Arva, 15 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Dobry samochód do codziennej pracy i na długie trasy, w mieście dosć nieporęczny bo jest faktycznie duży, poobijany drzwiami przez innych kierowców na parkingach
Jeśli utrymujesz obrotu powyzej 1600 jest ok, od 2000 do 3000 ciągnie nieźle zwłaszcza od trójki w góre, jedynka troche za krótka
No właśnie, od trójki w górę jest ok, generalnie dość precyzyjna i miłe w przełączaniu, nie haczy co ważne,
Bardzo mi odpowiada, jexdziłem japończykami i europejskimi samochodami, jak zwykle trakcja i układ kierowniczy w Fordzie nie zawodzi, pojexdziłem A4 Quatro 2,5 TDi. Przyznaję ze układ kierowniczy Forda jest duzo lepszy, zawieszenie twardsze od s4 fabrycznego.
To jest kawał samochodu, do tyłu słabo, poza tym jest ok, czasami denerwuje przednia podgrzewana szyba bo widac \"druciki\" rozprasza sie swiatło
wszystko na swoim miejscu,
zaskakująco dobry układ klimatyzacji i ogrzewania, cichy, wydajny, bez \"przeciągów\" zupełnie jak w S60
Ogromny samochód, bardzo praktyczny dla rodziny, bardzo duzo przestrzeni zarówno w czesci pasażerskiej jak i duzy bagażnik
Niestety diesel jest głośny, 2.0 TDi w nowym Passacie duzo cichsze,
Tu jestem zaskoczony. około 1000 km w miescie (średni tankuję 64-66 litrów) bez wysiłku 1200 km na trasie, ale zaznaczam ze mam dość spokojną noge, tylko BP Ultimate
Mysle ze optymalna, kiedys tak myślałem o Toyotach ale dzisiaj uwazam że są za drogie wzgledem jakosci, gdyby tak serwis kosztował tyle co w Skodzie i był taki jak w Toyocie to by było doskonale
prawie 50 tys w rok (listopad 2007 ) jeden z pierwszych modeli, wszystko ok, nic nie trzeszczy czasami mam wrazenie ze jak jest zimny słyszę łozysko sprzęgła skrzyni biegów?
Nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]