Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

komonk@o2.pl, 13 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2010
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : cicho, pewnie
dałem 4 , ale do rozwiązań VW jeszcze daleka droga. Auto mało poręczne do miasta , najlepiej się jeździ 110-140 km/h , wtedy cicho komfortowo , elastycznie . Jestem obiektywny , miałem wiele samochodów , dopracowanie w szczegółach do nie domena forda. Fakt jakość plaskików , trzaski w VW Passacie to norma , ale ilość schowków, pozycja za kierownicą , plus lepsza jakość wykonania podzespołów przemawia nad zakupem VW. Niestety za 74 tys Passata nie kupię , jeszcze mi zależało na homolog ciężarowej więc kupiłem Forda. Na razie miłość w bólach się rodzi . Moje pierwsze auto sierra , potem mondeo mk2 2.5v6 Ghia , potem audi a4 97r, potem mondeo mk3 2.0 tdci , potem audi a4 2005 rok 1.9tdi , teraz passat 2.0 tdi , no i te mondeo.
stary tdci , osiem zaworów , klekoce jak zimny, słaba elastyczność . Spalanie średnio . W sumie sprawdzona jednostka , wtryski poprawione (SIEMENS) już nie Delphi, nie ma dpfa. Fajny moment chwilowy. Po mieście trzeba często biegi zmieniać. ( 2.0 tdi passta 140 km wypada oprócz hałasu i pewnych usterek we wszystkim lepiej )
nie ma piątki za zestopniowanie , szczególnie bieg 2 i 3 i 4 , trzeba ciągnąć wyżej na obrotach aby auto jechało
cichy, pewny w prowadzeniu , mało czucia na zakrętach , sczególnie tylna oś , nie wiadomo kiedy cię tył zacznie wyprzedzać
stosunkowo nisko się siedzi ( porównuje do VW passat b6 - choć tamten był krytykowany że siedzi się za wysoko ) , przodu nie widać , słupki przednie jakby bardzo szerokie , do tyłu maskara , wydaję się że auto o 1 m dłuższe
mało schowków, schowek ( jakość wykonania ) poniżej krytyki, do tego jest taki głęboki , że z miejsca kierowcy nic nie wyciągniesz ( ja mam 182 cm wys i długie łapy )
dłłłuugoo się nagrzewa (zima) , po za tym bez zastrzeżeń, cicho pewnie , grzeje ,
jeszcze więcej miejsca była by marnotrastwem
silnik, klekoce , a i tak jest troszkę cichszy od 2.0 tdi , Ogólnie poziom passata
6,5 l średnio , jak na razie dwa tankowania , przeglądów i napraw nie robiłem jeszcze (nowy wóz )
za 74 tys masz auto 4,78 cm długie z dieslem bez dpfu , z środkowym wyposażeniem , w tej cenie konkurencji ze strony markowych firm brak
czasem coś zaskrzypi w desce ( nowe auto ) , odgłosy sprzegła włączania i wyłączania , nie napawają optymizmem.
nowe auto , nic na razie , martwią mnie czujniki cofania , tak jakby z opóźnieniem działają, lub mi się wydaje że auto jest dłuższe

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]

6,1