Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

kris, 3 lata temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW
Rok produkcji 2009
Ford Mondeo IV Hatchback 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Inne : przestronność wnętrza
Silnik : za słaby na te gabaryty samochodu
Samochód do wszystkiego, kapitalny na dalekie trasy, bardzo wygodny, bardzo pojemny, przez dwa lata nie sprawiał mi żadnego problemu. zrobiłem nim 60 tys. km, trasę z Polski na Chorwację bez najmniejszego problemu. Średnie zużycie ON na 100 km to jakieś 7 litrów, przy w miarę rozsądnej jeździe. Bak 70 litrów więc około 1000 można było spokojnie zrobić. Jednak jeśli chodzi o jakiekolwiek doznania, to on ich całkowicie nie wzbudza :) jest ich dużo na drogach, wnętrze stonowane, powiedziałbym wręcz nudne, jedynie blasku nowoczesności dodawał wyświetlacz Convers+. Szukałem ogólnie 2.0 diesel ale trafiłem na zadbany egzemplarz z udokumentowanym przebiegiem i go wziąłem. Oczywiście się nie zawiodłem.
silnik jako że to stara konstrukcja Forda był dobry, w porównaniu z silnikiem 2.0 tdci w s-maxie kultura pracy była gorsza. 125 KM nie pozwalają na wiele, tylko na płynną w miarę dynamiczną jazdę, ogólnie samochód jest do tej mocy za słaby i za ciężki, czuć to podczas jazdy. Fabia przedstawiciela handlowego spotkanego na drodze bez problemu go robiła :) więc sportowych doznań praktycznie nie ma. Zwykły silnik do spokojnej jazdy.
skrzynia wg mnie działała zawsze super. 6 biegów w manualu, jednak żeby najwyższy bieg wbić i żeby w miarę dawał radę musiały być prędkości powyżej 110 km/h. niżej wystarczyła 5.
Samochód miał tendencje pływania na nierównej nawierzchni, miał wymienione całe zawieszenie, natomiast pływanie nie ustało. Ogólnie jak na tak duże gabaryty samochodem się parkowało fajnie.
nie mam zastrzeżeń, miałem normalne ślady użytkowania, rdzy 0
mam 195 cm i ja widziałem wszystko dobrze.
komputer pokładowy w convers + dodaje urokowi. tunel środkowy już trochę słabsza jakość wykonania. z oryginalnego radia schodziła zewnętrzna warstwa tego niby aluminium, tak samo z przycisków. sterowanie intuicyjne.
nagrzewał się bardzo szybko, klimatyzacja jak najbardziej na duży +
no kurcze tutaj mondeo bije na głowę każde auto jakie miałem, duży, baaardzo przestronny, oooogromny bagażnik. Po ustawieniu fotela pode mnie bardzo dużo miejsca na nogi z tyłu. każdy podróżuje w wygodnych warunkach.
przeciętnie, samochód z 2009 roku z silnikiem 1.8 diesel jest dużo głośniejszy w środku niż BMW 5 e60 z 3.0 diesel pod maską.
ceny części zamiennych są bardzo tanie, w porównaniu do np BMW, Alfy Romeo.
myślę że utrata wartości tego modelu pokazuje gdzie ono się obecnie znajduje. bardzo dobrze zadbany egzemplarz kupimy za około 20000 zł. a za tą cenę trudno jest znaleźć obecnie chyba coś podobnego do mondeo.
ogólnie wsiadałem i jechałem. nie miałem problemów
wymieniłem zawieszenie całe. ale tylko ze względu na przebieg, dwumasa wraz z kompletem sprzęgła też zmieniona i cena ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 125KM 92kW [l/100km]

7,3