Ocena kierowcy - Ford Mustang V Coupe

Silnik 4.0 i V6 12V 212KM 156kW
Rok produkcji 2008
Ford Mustang V Coupe 4.0 i V6 12V 212KM 156kW 2005-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Zużycie paliwa - spodziewałem sie 3-4 litry wiecej
Świetny samochód, pieknie wygląda, ładnie brzmi, niedużo pali i szybko jeździ.
Silnik od niskich obrotów generuje wysoki moment obrotowy, moc rozwijana jest równo - typowy silnik widlasty. Brzmi pięknie.
Automat znany m.in z Jaguara S-Type (zubożony o sekwencyjną zmianę biegów). Generalnie biegi zmienia płynnie, ale czasem na niskich obrotach potrafi lekko szarpnąć. Domyślnie skrzynia jest zaprogramowana na jazdę ekonomiczną. Nie ma trybów (eko, sport itp), ale skrzynia zmienia charakter pracy wraz z głębokością wciśnięcia pedału gazu. Im mocniej wciskasz tym później skrzynia zmienia bieg na wyższy.
Można znaleźć opinie, że Mustang prowadzi się doskonale. Ja nie mogę się z tym zgodzić. Czuć rozmiary i masę auta, nie jest to samochód \'zwinny\'.
Do przodu ok, choć długa na 1,5m maska bywa uciążliwa przy parkowaniu. Lusterka wymagają przyzwyczajenia, ale są ok. Widoczność do tyłu słaba. Parkowanie tyłem to koszmar.
Zasadniczo jest ok. Brakuje kieszeni w drzwiach. Dźwignia biegów nieco przeszkadza przy obsłudze nawiewu.
Super. Odparowanie czy odmrożenie szyb to moment, w upalne dni nie ma potrzeby rozkręcać klimy na maksa.
Kierowca i pasażer mają ok, ale z tyłu jest słabiutko. Dłuższa podróż w 4 osoby to wyzwanie. To jest samochód 2 osobowy.
Tak sobie, silnik dość mocno słychać. Mi się podoba taki surowy charakter auta.
Uwzględniając pojemność silnika i moc jest dobrze. Sporo zależy od stylu jazdy. W mieście jest najgorzej, ale nawet warszawskie korki nie dały rady spalić więcej niż 13,2 litra na 100km. Normalnie na trasie około 9,5-10. Oszczędnie jadąc udało mi się uzyskać 8,8 (deszcz padał to się wlokłem).
To jest tani samochód.
Po 80 tys do wymiany tuleje wahaczy z tyłu.
Bez uwag.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i V6 12V 212KM 156kW [l/100km]