Ocena kierowcy - Ford Mustang V Coupe

Silnik : Bardzo ładna praca
Układ hamulcowy : Staje w miejscu
Inne : Komfort i frajda z jazdy. Spalanie super eko jazda to 8.0l/100km
Inne : Wydech- coś mi brzęczy przy dokladnie 1000obr i nie mogę tego znaleźć
Zamieniłem sedany (mondeo, mazda 6, astra itp) na mustanga- to była bardzo dobra decycja. Do sklepu mam 2km a jadę okrężną drogą. Nawet po prawie roku Dzień bez jazdy i jakbym na głodzie był.
Piękna praca silnika. Bardzo mocno się grzeje co powoduje że latem w korku lub chwilę stojąc trzeba włączyć klimę bo powietrze w kolektorze za mocno się nagrzewa - jest zima i czekam na wiosnę aby sprawdzić izolację wentylacji
Automat: sprzęgło hydrokinetyczne nie tak dobre jak w audi - gorzej reaguje gdy jest rozgrzane. Jadąc autostradą po wciśnięciu pedału gazu redukuje z 6 na 4- ale to można ominąć przełączając na tryb S i ręcznie wrzucić 6. Bieg 6 jest stosunkowo wysoko aby można było wygodnie jechać na trasie.
Prowadzi się super. Napęd na tył przenoszony bez problemu a częściowa blokada dyferencjału pozwala na fajną zabawę. W zakręty wchodzi bardzo ostro i jeżeli nie wcisnę gazu to nie ma mowy o poślizgu- Porządne opony są podstawą do wystawienia takiej oceny.
Ok
Kwestia przyzwyczajenia przy parkowaniu. Ale czujniki czy kamera z tyłu to dobry dodatek
Wszystko pod ręką. Bardzo dużo możliwości sterowania z kierownicy.
Ogrzewanie bardzo dobre. Klima działa- niestety nie mam klimatronika. Chłodzenie bez klimy: w kategorii Silnik
Pozytywnie zaskoczony: mam 189cm. A z tyłu dwójka dzieci.
Że co? W tunelu to nawet zalecane aby okna otworzyć
Części to kwestia gustu: oleje, filtry, paski itp jak w każdym fordzie. Ale hamulce- na tym nie ma co oszczędzać. Ja dałem prawie 1600 za przód. Spalanie? To nie panda 0.7ccm
Nic nie trzaska, nie piszczy. Muszę regularnie serwisować.
Zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika V6 3.7 305KM 224kW [l/100km]