Ocena kierowcy - Ford Orion III

Jacek, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Ford Orion III 1.3 60KM 44kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Jak się zaczął sypać "troszkę" kosztował. Dobrze wykonane, przytulne wnętrze.
jak się go rozbuja mozna jechać. Ale start a zwłaszcza jak sie jezdzi na gazie nie jest zbyt rewelacyjny :(
przy tym przebiegu skrzynia nadawała się do remontu, wymiana synchronizatorów I i II biegu. W troszkę straszym Escorcie też tak miałem, widać te typy tak mają
Ogólnie bardzo dobry ale napewno nie na nasze drogi. co 20-30tyś km trzeba się liczyć z wymianą tulei w wachaczach, poza tym bardzo komfortowe zawieszenie.
bardzo dobra, lusterka duże jak "uszy słonia"
Wszystko na swoim miejscu, nie ma problemu z obsługą
ogrzewanie jak i przewietrzanie bardzo dobre, zasługuje na pochwałę
miejsca nie brakuje, 4 dorosłe osoby podróżują naprawdę komfortowo, bardzo pojemny bagażnik
nie jest źle, powyżej 120km/h da się słuchać muzyki ;)
niestety jak to Ford częsci nie sa zbyt tanie, zamienniki są dostepne, oryginał kosmos. Przy tej pojemności spalanie gazu 11 ltr w mieście, trasa 7-8 ltr, benzyny nie sprawdzałem, jeździłem na gazie wtedy był jeszcze sporo tańszy. Wygodny rodzinny samochód, ale za te pieniądze można kupić coś lepszego. Osobiście przesiadłem się do Astry i nie ma porównania,części o wiele tańsze.
Duży rodzinny samochód za niewielkie pieniądze. Największą zaletą Oriona jest jego bagażnik, wyjazd na urlop to prawdziwa przyjemność. Polecam
niby nigdy nie zawiódł, ale popsuł krew nie raz. Nie polecam tanich wątpliwej jakości mechaników. Słono liczą i nie zawsze jest dobrze naprawione.
przy tym przebiegu wymieniałem: sprzęgło, regenerowałem głowice,pierścienie na tłokach (podbierał olej) tylne reperaturki błotników. Niestety tak to jest jak sie kupuje używane juz leciwe auto. Największa zaleta tego silnika to łańcuch rozrządu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 60KM 44kW [l/100km]

7,9