Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Kombi

Silnik 2.3 i 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 1997
Ford Scorpio II Kombi 2.3 i 16V 147KM 108kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo fajny silnik 2.3
Zawieszenie : dość delikatne zawieszenie, często należy wymieniać łączniki stabilizatorów
Układ elektryczny : Problemy z kruszącą się izolacją na wiązkach elektr.,u mnie akurat nie jest źle
Silnik : 2 razy wymieniałem cewkę wysokiego napięcia (250 jedna)
Bardzo komfortowe auto. Jak za takie pieniądze to rewelacja, trzeba przyznać że ma pewne wady jak delikatne zawieszenie i układ elektryczny, ale za to można bardzo tanio kupić w porównaniu z konkurencją. Fajny silnik 2.3, przyjemne i komfortowe wnętrze. Super auto na dalekie trasy. Zazwyczaj występuje bogate wyposażenie. W sumie to nie wymaga ode mnie zbyt dużych nakładów finansowych.
Moim zdaniem silnik ten jest bardzo dobrym kompromisem pomiędzy dynamiką a przyzwoitym spalaniem. 2 litry to jak dla mnie trochę za mało, a V6 to już musi swoje łyknąć. Jak na tak ciężkie auto przyspieszenie całkiem przyzwoite. Wrażliwy jeśli chodzi o świece-cewki, szczególnie na LPG (tylko motorkraft)
Nie mam żadnych zastrzeżeń do manualnej skrzyni.
Szybko po wymianie zawieszenia znów zaczynają pojawiać się nieprzyjemne odgłosy. Łączniki stabilizatora szybciej się zurzywają niż ustawa przewiduje. Ale za to gdy wszystko jest wymienione auto bardzo ładnie pokonuje dziury. W poprzednim scorpio zawieszenie było pancerne.
Nie narzekam.
OK
Jest OK.
Jeśli chodzi o miejsce to jest bezkonkurencyjny
Super. U mnie jest wywalony katalizator przez co jest troszkę głośniej niż normalnie, ale i tak każdy kto wsiada jest w szoku jak dobrze jest to auto wyciszone.
Przy dość ciężkiej nodze a tak zazwyczaj mam na trasie 12-12,5 litrów wystarczy. Wg. mnie to dość dobry wynik jak na takie osiągi i taki styl jazdy. Na benzynie można w trasie zejść spokojnie poniżej 10L.
Myślę że za taką cenę to trudno kupić coś wygodniejszego i lepiej wyposażonego.
Wymiana obudowy termostatu z plastikowego na rzemieślniczy zamiennik z aluminium- plastik nie wytrzymuje na LPG.(na szczęście nie duży koszt-zrobiłem sam) Padające szybko cewki-raz musiałem jechać na 3 garach prawie 400km!! ale auto dało rade:) Spodziewałem się (po poprzednim scorpio) trwalszego zawieszenia. Ostatnio trochę spadła wydajność ogrzewania(na postoju) ale to chyba przez LPG zamula nagrzewnica albo pompa wody już słaba.
Nigdy nie zdarzyło mi się poważna awaria która by mnie zatrzymała.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i 16V 147KM 108kW [l/100km]

12,2