Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Kombi

Juhas, 18 lat temu
Silnik 2.5 TD 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Scorpio II Kombi 2.5 TD 115KM 85kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Duże wygone auto, ale nigdy nei wiadomo kiedy stanie. Nieststay miałem do czynienia z awariami podczas wyjazdow w trasę. Po co wygodne auto, skoro każy wypad staje się nerwowy?
Tubro klekot z dawnych lat. Kultury pracy brak.
Nie jest zle, bo sie nie psuje. POd wzgledem wygody przecietnie.
Miekko, wygodnie, stosunkowo dobrze znosi polskie dorgi. Dwa lata eksploatacji przyniosly jedynie zuzucie gum. Wygodne, jednek za miekkie do szybkiej jazdy.
Jeździllem wersją kombi - nie można na nic narzekać. Wodoczność wspierało automatycznie ściemniane lusterko, grzane lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie,
Wszystke włączniki we właściwym miejscu, kierownica regulowana w 2 płaszczyznach pasuje jak należy. Z kierowonicy bez odrywania rąk można w bogatej wersji sterować radiem, smieniarką, tempomatem, 8 trybów pracy wycieraczek!
Klimatyzacja dwustrefowa wolno reaguje na polecenia, szybę przednią odparuje bez problemów, ale w nogi zawsze zimno. Po co tyle elektroniki skoro na właściwą temperaturę nawiewu trzeba czekać nawet minutę? Nawiew na nogoi trafia w uda wysokiego kierowcy.
Auto klasy wyższej, jest wielkie...
Do 150km/h jest cicho.
Duze auto musi duzo palic.
Wyposarzenie miałem pełne (Ghia) poza automatem. To ma swoją watrość. Wygoda podróżowania również. Stres "kiedy stanie" bezcenny. JEST ŹLE! Najgorsze z aut które miałem, pomimo tego że najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem.
Plastiki pozornie dobrej jakości, wygladają ładnie, ale chwytając osłonę przeciwsłoneczną może zostać w ręce, kratki wentylacji również. Otwieranie klapy bagażnika elektryczne działa OK, ale jak sie zepsuje to sie nie zamyka. Tragedia! Wszystko co można wymyslić może sie popsuć, oczywiście w najmneij odpowiednim momencie.
Jeżdziłem autem od 180 000km do 225 000 km. Przebieg prawdziwy. Samochód całkowicie bezwypadkowy na 100%. Dwa razy planowana głowica, awaria sprężawki, ciągłe awarie układu chłodzenie... W auto włożyłem 6000PLN i sprzedałem uszkodzone, co wyszło pewnie po tygodniu... Smutna rzeczywistość, ale chłodnica kosztuje 1500PLN, nie da sie naprawić, jest nierozbieralana...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 115KM 85kW [l/100km]

9,3