Ocena kierowcy - Ford Sierra I Hatchback

Maciek_S, 18 lat temu
Rok produkcji 1983
Ford Sierra I Hatchback 2.0 105KM 77kW 1982-1986 - Oceń swoje auto
Jak na przebieg pół miliona km, to jest rewelacja. Musiałem jedynie wyremontować głowicę - zawory już siedziały, ale jak na tyle lat i jeszcze do tego LPG, nic dziwnego. Oleju nie bierze praktycznie wcale. Konkretny moment obrotowy posiada już od 1500 obr - na czwórce żwawo przyspiesza.
Pomimo, że jest czterobiegowa, to przełożenia są długie i piątki nie potrzeba. Biegi po tylu latach włączają się jednym palcem, bez zgrzytów itp. Nie wiem, czy dzisiaj robią tak dobre skrzynie.
Jak wymienimy gumy, to mamy kupę czasu spokój, prowadzi się komfortowo, a zarazem pewnie.
Jest to pięciodrzwiówka, widoczność w miarę, ale wystarczy. Przednie słupki są szerokie i trochę to przeszkadza na łukach i skrzyżowaniach.
Nie mam zarzutów - moze się przyzwyczaiłem, ale myślę, że wszystko jest tam, gdzie trzeba.
długo się nagrzewa, ale przyczyną może być zabrudzona i zakamieniona nagrzewnica, ponieważ powietrze nie leci gorące, tylko ciepłe.
Tu jest duży plus.
Silnik mógłby być bardziej miękko zawieszony, za bardzo przenosi wibracje na nadwozie.
Jak na 2 litry, to jest super: LPG miasto ok 10l, trasa: ok8l

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 105KM 77kW [l/100km]