Ocena kierowcy - Ford Sierra I Hatchback

adimas@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1985
Ford Sierra I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1982-1986 - Oceń swoje auto
W zasadzie samochód, do którego nie można się o nic doczepić. Wypieszczony, zadbany, technicznie i blacharsko niezawodny. Mogę tylko powiedzieć, że miałem dużo szczęścia kupując ten model. Samochód ma bardzo mały przebieg i na dodatek autentyczny, ja zrobiłem nim 15.000 km, poprzedni właściciel 90, prowadził dziennik wszystkich przeglądów, wydatków, po prostu wszystko co wydawał na samochód oprócz benzyny zapisywał do dziennika wraz z ilością km. na liczniku. Wbrew pozorom nie dużo tego było przez te 15 lat.
Silnik pracuje jak żyleta, równy, cichy, odpala bez problemów w każdych warunkach.
Pracuje rewelacyjnie, gładko wchodzą biegi, tylko to czwórka, więc daje sięodczućbrak piętego biegu.
Drogi trzyma się bardzo dobrze, choć jest o drobinę za miękki. Niedługo będę wymieniał amortyzatory, więc pomyślę o tym.
Pozycja kierowcy wysoko osadzona, duże lusterka boczne, wręcz wzorcowe powiązanie. Nie spotkałem się z sytuacją, że nie zauważyłem innego samochodu z boku, czy za mną.
W porządku, jednak ten klakson w manetce kierunkowskazów to porażka.
Cieplutko, troszkę uszczelka przy kolumnie kierownicy puściła, więc wiało mi w zimę po nogach.
Więcej nie potrzeba. Na tylnich siedzeniach spokojnie mieści się człowiek z około 190 wzrostem. Z przodu jeszcze więcej.
Klapę trochę słychać, ale to nie dziwne w pięciodrzwiówkach. Mój ojciec ma Saaba 9000 i tak samo słychać klapę.
Mam gaz. Pali średnio 12L. z 90% jazdą po mieście. Benzyny około dziewięciu palił.
Za tą cenę nie dostanie się lepszego samochodu rodzinnego. Na polskie warunki, to rewelacja. Części tanie jak barszcz, dostaniesz je wszędzie. Nie żałuję absolutnie, że kupiłem "Ścierkę".
Choć to bardzo stary samóchód, jednak używany prawie od początku przez 70-letniego dziadka, odpicowany, jak nówka. Dziadek miał wyposażony warsztat i to niezłe HOBBY-emerytalne. :)
Jedyną poważną usterkę od roku jaką zauważyłem, było uszkodzenie czujnika świateł cofania. (22 zł - nóweczka)
Ford Sierra I Hatchback