Ocena kierowcy - Ford Sierra II Hatchback

Jakub Kociński, 20 lat temu
Rok produkcji 1987
Ford Sierra II Hatchback 1.6 75KM 55kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
Spoko autko, kupiłem bardzo tanio i jestem zadowolony, mało pali części są tanie, jak się o nią dba, to potrafi sie odwdzięczyć, W Wakacje zrobiłem trasę po Europie ( około 15.000 km ) Zero stresu, tylko okazało się że w chłodnicy dziurka była mała i trzeba było ją zalepić Ogólnie zdecydowanie polecam, dobre auto za małe pieniądze i najważniejsze: NIE KRADNĄ !!!
słaby jak na tę masę, długo wchodzi na obroty, powoli rozpędza autko, trochę szkoda,, że mam 1.6
tylko 4 biegi, za mało, wyje jak się ją rozpędzi do 140 km/h, poza tym, nie mam problemów
były problemy z przednim zawieszeniem ( wymienione wachacze i tuleje ) , troche niska ( o wszystko haczy ) i pływa przy dużych prędkościach
zero zastrzeżeń, bardzo dobra widoczność, aż za dobra ( mnie też widać )
wszystko na swoim miejscu i pod ręko, idealne rozmieszczenie.
Dobre, dosyć długo się w zimie nagrzewa, np Golf II od razu jest ciepły
idealna , dużo miejsca, nie narzekam, troszkę tylko piszczą fotele prze poruszaniu się
Czego można chcieć od takiego auta ?? jest po prostu dobrze
troszke potrafi wypiuć jak się przyciśnie Standard to 10 L Gazu na 100
nic dodać nic ująć
Mam problem z olejem, chcleje jak głupia ( nawet 1 L na 300 km ) ale nie wyrzuca, tylko przepala ( widać jak przyśpieszam z wydechu ) Sprawdziłem sprężanie, bardzo dobre
No troszkę tego było: Wachacze; demontaź i czyszczenie zbiornika paliwa ( syf blokował przepływ i się dusiła ) dziury w tłumiku, cieknąca pompa wodna, przepuszczająca pompa hamulcowa, zepsute sprzęgło wiskozowe od wiatraka chłodzenia
Ford Sierra II Hatchback