Ocena kierowcy - Ford Sierra II Hatchback

Włodzimierz Sitkiewicz, 18 lat temu
Rok produkcji 1988
Ford Sierra II Hatchback 1.8 90KM 66kW 1987-1988 - Oceń swoje auto
Nie mogę ocenić sowojego samochodu inaczej, ale myśle że takie egzemplarze (nie tylko Forda Sierra) trafiają się nie często
Auto bardzo dobrze sobie radzi z malymi prędkościami na niskim biegu i nieźle (jak na stara konstrukcję) przyspiesza
jedyny mankament to włączanie biegu wstecznego (wcześniej jeździlem "beczką") jakoś opornie
może dlatego że auto jest niesłychanie zadbane
aerodynamiczny charakter przodu sprawia, że nie widać gdzie jest przod samochodu, trzeba go po prostu "wyczuć"
wszystko jest na swoim miejscu, bez zbędnego przepychu, ale ergonomicznie
wentylator i regulacja wylotów powietrza łatwe w ustawieniu, ogrzewanie na wysokim poziomie, w moim modelu brak kilmy i szyberdachu,
wg. mnie bomba, a jak do tego dochodzi opinia osób trzecich, że jest miejsca z tyłu więcej niż w Mercedesie 123 (na nogi) to pozostawiam bez komentarza, super
auto ciche i choć nie mierzyłem decybeli w pełni zadowoli wybrednych
jeśli będziemy jeździć bez szaleństw przy rozsądnej jeździe możemy być zadowoleni
Samochód sprowadziłem w tym roku z Niemiec za niewielkie pieniądze dlatego oceniając jakość zakupionego samochodu, ocena doskonała jest właściwa
jestem użytkownikiem od niedawna, a ponieważ auto jest jak spod igły, poza podstawowymi wymianami nic mojej sierrce nie dolegało

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

7,7