Ocena kierowcy - Ford Sierra II Hatchback

mikado, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1991
Ford Sierra II Hatchback 2.0 i 120KM 88kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobry i dość mocny silnik, pozwalający na lekko sportową jazdę.Bezawaryjność auta mimo swojej pełnoletności.
Bardzo dobre i wdzięczne autko pod warunkiem ,że kupimy je w dobrym stanie i będziemy o nie dbać.Moja ocena za całokształt to mocne 4.
Silnik 2DOHC 2l to niewątpliwie dobra jednostka napędowa z tamtych lat i bardzo dobrze sprawdza się w tym samochodzie.Lubi nieco wyższe obroty ,ma 120 KM i pozwala na jazdę bez strach ,że kogoś nie wyprzedzimy lub ,że się nie zmieścimy.Egzemplarz samochodu w dobrym stanie technicznym ,ten silnik, jest zdolny rozpędzić do około 200km/h.Oprócz tego dobre przyspieszenie.Moja ocena ogólna silnika to 5.
Skrzynia biegów dość dobrze zestopniowana,bez większych zastrzeżeń.Niestety w ostatnim czasie zaczęła lekko się haczyć.Moja ocena skrzyni biegów to 4.
Układ jezdny dość sztywny ,ale nie twardy.Przy większych prędkościach w zakrętach zachowuje się bardzo stabilnie nie powodując nieznośnych przechyłów bocznych.Przy jeżdzie po drogach asfaltowych zawieszenie bezusterkowe.Moja ocena układu jezdnego to mocne 4.
Widoczność we wszystkie strony dobra.Szkoda ,że przednia szyba nie jest ogrzewana.Moja ocena widoczności to 4.
Ergonomia nie rzuca na kolana i pachnie latami 80-tymi,ale jest prosta i funkcjonalna.Moja ocena ergonomii to mocne 3.
Mogło by być lepiej.Tył trochę niedogrzany.Moja ocena wentylacji i ogrzewania to 3.
Jestem wysoki i żadnych problemów.Z tył wystarczająca ilość miejsca na nogi i głowy.Dla pięciu osób za ciasno,ale to ze względu na wielkość samochodu Moja ocena przestrzeni dla kierowcy i pasażerów to 4.
Przy zamkniętych oknach, nawet przy większych prędkościach nieżle.Moja ocena wyciszenia to 4
Zużycie paliwa w mieście 12,5l/100km.Na trasie przy równomiernej jeżdzie 7,2l/100km.Oryginalne części drogie i nie zawsze dostępne.Zamienniki zdecydowanie tańsze ,ale mniej trwałe.Napraw poważnych nie robiłem więc trudno mi coś o ich cenach powiedzieć.Moja ocena za ekonomiczność to 4.
Stosunek ceny do jakości to lepiej jak dobrze,pod warunkiem ,że kupimy auto w dobrym stanie technicznym. Moja ocena jakość/cena to mocne 4.
Żadnych uciążliwych czy powtarzających się usterek.Wsiadam i jadę.Nigdy mnie Sierrka nie zawiodła.Moja ocena niezawodności w drobiazgach to 5.
Żadnych (dotychczas) poważnych napraw.Moja ocena niezawodności w poważnych usterkach to 5

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 120KM 88kW [l/100km]

9,7