Ocena kierowcy - Ford Sierra II Hatchback

kierowca skodillaka i scierki/wilu136, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1989
Ford Sierra II Hatchback 2.0 i 120KM 88kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Jestem mile zaskoczony tym autem. Tyloletni ford jak to niektorzy mowia g......wort , a jednak przyjemnie sie jezdzi.Jak za tak smeiszna kwote to rewelacja
Jak na takiego staruszka to daje rade. 10 sek do setki jak dla mnie w zupelnosci wystarczajace.Elastycznosc ponadprzecietna.Sprawnie przyspiesza od najnizsych obrotow.Co do kultury nie mam zastzezen.
Porownjac skrzynie forda i skrzynie skody rapid z tego samego roku to niebo a ziemia. Biegi przelaczaja sie z wyczuciem , plynnie , lewarek prowadzi sie precyzyjnie.Cichutka i dobrze zestopniowana jak na tak duze auto.
Dobry daje tylko za to ze troche byt miekki i jeszcze sie nei przyzwyczailem. komfort za to rewelacyjny.Nic nie stuka w zawieszeniu. No i oczywiscie tylny naped :) jedyny sluszny...Rewelacja, nawet moja dziewczyna polubila jazde bokami :)
we wszystkich kierunkach doskonala. Nie mam zastrzezen. Troche paruja szyby podczas deszczu, ale uchylenie szyberdachu i zmiejszenie temp nawiewu poprawia sytuacje.
Wszystko na swoim miejscu i po kilku dniach siega sie do przelacznikow intuicyjnie. Jedynie bagaznik ma wysoka krawedz zaladunku. No ale to auto z lat 80....
Grzeje jak diabli, dmucha tez niczego sobie. W cieplejsze dni wystarczy 1 bieg i nawiew na twarz, przyjemny wiaterek.
Nic dodac nic ujac. Jestem wysoki, jednak za mna pozostaje duzo miejsca na nogi.
jak na tyle lat to nei ma sie do czego przyczepic. Silnik ledwo slychac. w srodku cicho, dopiero powyzej 120 troche slychac szum wiatru ....
jak na razie spalanie w miescie wacha sie miedzy 12 a 13 l/100km. LPG. W trasie jeszcze nei jezdzilem
Rewelacja
Mam auto 2 miesiace. Z tego co zauwaylem i musialem wymienic to byl przelacznik kierunkowskazow( nie odbijal) i kilka zaroweczek w desce rozdzielczej. Z tego co sie orientowalem to ceny czesci smieznie niskie ....
Jak na razie ( odpukac ) BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 120KM 88kW [l/100km]