Ocena kierowcy - Ford Sierra II Kombi

Rok produkcji 1990
Ford Sierra II Kombi 1.6 80KM 59kW 1989-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Karoseria : Ogniska rdzy - bardzo małe
Jak na auto 18 letnie to rewelacja. Niezawodne i do codziennego tłuczenia na krótkich trasach w sam raz, w dodatku wygodne i pojemne.
Silnik 1,6 CVH 80 km - żwawszy od gaźnikowca, a przy tym oszczedny. Nie wymagam od niego cudów ale 160 po autostradach leci bez męczenia silnika. Tylko czasem problem z częsciami bo dośc żadko spotykany silnik.
Żadnych problemów.
Zawieszenie \"kanapa\" Jedni to lubią inni nie. Przy oponach powyżej 185 lubi poszyszkowac po koleinach. Wymieniłem tylko wahacze przód i tylne amory na twardsze, bo kombi i butla LPG w zapasie. Brak wsp kier - troche trzeba pokręcić kołem.
Mam 195 cm i nie ma problemu z widocznością czy to w przód czy w tył.
90 rocznik - nie wymagam nic specjalnego, wszystko pod ręką.
W zimie przy mrozach poniżej -15 celcjusza cięzko dogrzać. Może dlatego ze silnik CVH ma inaczej obieg cieczy no i parownik podpięty jeszcze.
Przy moim wzroście 195 cm siedzi sie wygodnie, raczej nic nie ogranicza mi ruchów, pasażer z tyłu tez nie narzeka. Super wygodne siedzenia. Szczególnie kanapa z tyłu jest rewelacyjna na trasy.
Średnio, jak już tu pisano - powyżej 120 głośno dość. Szumi powietrze.
Spalanie gazu min w trasie przy predości do 110 - 8 l, śrdnie 10-10,5 l, najwięcej w miescie w zimowych korkach -11-12 l żłopała. Części dużo, czy to szrot czy zamienniki - ceny przystępne.
Auto warte jakies 1,5-2 tys zł a jesli ktoś trafi na zadbany egzemplarz to jest nie do zajechania
Moja ścierka jest bezawaryjna. Wymieniam tylko to co musze. Mam 4 lata i jeszcze w silniku nic nie robione. Pali na dotyk, jeżdze na Mobilu 1 syntetyku, wymieniam olej co 15 tys.
Nigdy nie zawiodła.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 80KM 59kW [l/100km]