Ocena kierowcy - Ford Sierra II Sedan

Olaw 22 - Grudziadz, 19 lat temu
Silnik 2.0 i 116KM 85kW
Rok produkcji 1991
Ford Sierra II Sedan 2.0 i 116KM 85kW 1987-1993 - Oceń swoje auto
Ogolem jestem bardzo zadowolony z posiadanego pojazdu. Nie warto sluchac przemadrzalego mechanika, ze fordy sie psuja. Mi wszyscy znajomi mechanicy odradzali ten zakup a jednak sie mylili. Jest jeden warunek. Warto zaplacic troszke wiecej a kupic auto w bardzo dobrym stanie.
Silnik chodzi rowno, nie stwarza wiekszych problemow
Biegi wchodza lekko i bez stukow.
Na nasze drogi raczej sie nie nadaje. Szybko wybijaja sie gumowe czesci zawieszenia.
Troche za male lusterka przez ktore nie widac za dobrze
Wszystko jest w zasiegu reki, ale trzeba przyzwyczaic sie do wlacznika swiatel.
Silnik bardzo szybko sie rozgrzewa, nawiewy sa dobrze rozplanowane, nie nie ma problemow z parowaniem szyb. Rewelacja!!!
Ogromna ilosc miejsca dla kierowcy i pasarzerow, ale przeszkadza troche tunel srodkowy, Jest to samochod raczej dla czterech. Przestrzen ladunkowa tez ogromna.
Raczej cicho, chyba ze przekracza sie 4000 obrotow
Ten samochod ma nieposkromniony apetyt.
W tej kategorii Sierra wygrywa ze wszystkimi. Za 5000zl dostaniemy swietny rodzinny samochod w bardzo dobrym stanie. Konkurencja jest drozsza. Warto tez dodac ze wiekszosc Fordow Sierra jest bardzo dobrze wyposarzona w przeciwienstwie do swoich konkurentow z poczatku lat `90.
Jest jedna denerwujaca rzecz w moim aucie. Gdy zrobi sie wilgotno zaczyna szarpac. Nikt nie wie od czego to jest. Przewody, swiece i kopulke wymienilem ale nien przynoslo to efektu.
Posiadam swoja Sierrke od 1.5 roku i nie przytrafilo mi sie nic w powarznego jesli chodzi o silnik. Jesli chodzi o gaz to juz dwa razy wymienialem przeplywomierz poniewaz moja Sierrka lubi sobie czasami "strzelic". Z tego co wiem nie jest to przypadlosc tylko mojej Sierry na gazie.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 116KM 85kW [l/100km]

12,5