Ocena kierowcy - Ford Sierra II Sedan

Azbest, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 120KM 88kW
Rok produkcji 1992
Ford Sierra II Sedan 2.0 i 120KM 88kW 1990-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika, elastyczność, niewielkie zużycie paliwa, niezawodność.
Karoseria : Trochę już wyłaziło rudego tu i tam.
Bardzo dobre auto o ponadprzeciętnych osiągach, dające mnóstwo frajdy z jazdy dzięki tylnemu napędowi, nie rujnuje przy tym kieszeni. Bardzo żałuje że ją sprzedałem, niestety karoseria nie była w najlepszym stanie, a ja nie miałem kasy żeby robić generalny remont blach, ale nadal żałuje... P.S NIE WKŁADAJCIE PODTLENKU LPG, BO ZABIJECIE TEN SAMOCHÓD.
Świetny silnik, bardzo dobra bezawaryjna i trwała konstrukcja. Elastyczność genialna.
Skrzynia bardzo dobra, jedyny mankament to zbyt długie przełożenia, co psuje sportowy charakter auta, ale oprócz tego nie ma się do czego czepić.
Nie jest to najnowsza konstrukcja, jak dla mnie odrobinę za twarde zawieszenie, oczywiście jest to potrzebne, szczególnie przy tylnym napędzie, ale można by było deczko komfortu dorzucić. Bardzo dobry układ kierowniczy (jak to w fordach).
Do przodu, do tyłu, w prawo i w lewo, nawet w górę... ok
Wszystko pod ręką, czytelne zegary, przyjemnie zaprojektowana deska...
Miałem uszkodzoną nagrzewnicę, więc nie wiem do końca jak się jeździ na sprawnej, ale ogólnie było dobrze, zimno, ciepło i wiało jak było potrzeba.
Mam 195 cm wzrostu więc nie jest mi łatwo znaleźć odpowiednią pozycję za kierownicą, ale w tym samochodzie nie miałem z tym problemów, nawet nie odsuwałem do końca fotela. Oczywiście kto siedział za mną nie miał już tak różowo, ale to nie jest A8.
Nie lubię jak w samochodzie nie słychać silnika. W sierce odgłos silnika jest miły i rasowy, niestety powyżej 150 km/h słychać tylko szum powietrza, auto jest kiepsko wyciszone jeżeli chodzi o odgłosy z zewnątrz.
Największa niespodzianka. 2 litry pojemności ale nie wielka masa własna sprawiają że to auto pali mniej niż niejedna nowa konstrukcja, bo nie wierze że np nowa jetta 1.4 TSI 122km pali w mieście mniej niż 8-9 l/100km, a właśnie tyle średnio paliła mi sierra, na trasie przy 90-100km/h potrafiłem zejść do 6-6,5 l/100km. Obecnie posiadam volvo v70 2.5 144km i przy delikatnym obchodzeniu się z gazem nie mogę zejść poniżej 12 l/100km
Kupiłem Ją za 2000zł i jeździłem prawie 3 lata bez problemu... ktoś chciałby coś więcej?
Samochód pełnoletni, jasne że od czasu do czasu coś trzeba było wymienić lub naprawić, najważniejsze jednak jest to że nigdy nie zdechł, zawsze dojeżdżał do domu. Najdłuższą trasę zrobiłem 1900km bez zająknięcia.
Brak!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 120KM 88kW [l/100km]