Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect I LWB

SZT, 12 lat temu
Silnik 1.8 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Ford Tourneo Connect I LWB 1.8 Duratorq TDCi 90KM 66kW 2005-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie jest to jedyna "mała" ciężarówka robiona z dużej i to mu daje przewagę nad berlingo,czy dublo
Silnik : tuż po zakupie (samochód podobno długo stał nie używany) trzeba było
Układ elektryczny : czasami wskaźnik temperatury silnika wariuje wystarczy rozpiąć kostkę przelać WD40 przedmuchać i wraca do normy
Zawieszenie : coś czasami skrzypi z tyłu albo to zawieszenie albo drzwi
Jestem zadowolony samochód jakiego potrzebowałem. W środku daje poczucie bezpieczeństwa , siedzimy wysoko, dobra widoczność zarówno do przodu jak i do tyłu w lusterkach.
Generalnie ok, jeśli wrzucimy piątkę , a Ja wrzucam bardzo wcześnie, tuż po 60 (jeśli nie przyśpieszam)to samochód porusza się na piątym biegu od 60 do ~.
Coś tam czasami mam problemy z wrzuceniem biegu , ale jeszcze nie zmieniałem oleju po poprzednim właścicielu
po wymianie łożyska jest już ok ;)
czasami przeszkadza szeroki słupek zwłaszcza prze ciasnych łukach w lewo , ale wystarczy się wychylić do przodu.Duże lustra z rybim okiem na dole niwelują niemalże do zera martwy punkt.
generalnie co potrzebne to pod ręką. Trzeba pamiętać że to dostaw-czak choć 5-cio osobowy to nie można wymagać od niego wygód jak w salonce.
poprzedni właściciel pozostawił mi bombę z opóźnionym zapłonem w postaci pękniętej chłodnicy klimatyzacji , po wymianie wszystko ok . Podgrzewanie lusterek bardzo przydatne zwłaszcza gdy pada. Dmuchawa fajnie grzeje!
Mam fotel kierowcy z możliwością podnoszenia ,skracania siedziska bardzo wygodne zwłaszcza w dłuższych trasach.
...no mruczy może trochę głośno... radio pomaga ;)
No niestety paliwo trzeba lać i to najpoważniejsza wada wszystkich samochodów ;)Mój model długi i podwyższony mieści sie w 8l po mieście.W trasie można zejść do siedmiu z groszami.
Tu słaba ocena bo przepłaciłem , choć samochód miał mały przebieg.
Zaraz po kupnie dał mi trochę w kość , ale teraz nie zapeszając jest ok ( od czerwca do listopada przejechane 20000)
No nie chcę zapeszać na razie ok ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Duratorq TDCi 90KM 66kW [l/100km]

7,7