Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect II Grand

maciuś, 7 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Ford Tourneo Connect II Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Generalnie w miarę ok. Ale ciągle tak jakby czegoś brakowało. Auto duże niby wygodne ale to taka trochę ciężarówka ubrana w focusa;-) Wielki minus za nawigację. Działa wolno, i się wiesza. Niby dotykowa, ale technologicznie taka nawigacja robiła wrażenie 10 lat temu. W sumie to ford sprzedając ta nawigację za 5000 netto trochę się kompromituje. W erze tabletów nawigacja za tą kasę powinna powalać na kolana. A ta po prostu jest baaaardzo przeciętna. Normalnie dałbym za nią max 500zł. brutto.
Troche za słaby dla tego auta. W mieście jest sympatycznie ale mam wrażenie ze powinno to auto mieć ok 140 - 150 KM.
Automat. Bardzo fajny ale DSG działa minimalnie szybciej. W 100% moge jednak polecić ten automat.
Jeździ jak focus lub mondeo (jeździłem focusem i mondeo). Jedynie czuć tylko masę i lekko przechyla się auto na boki.
Duże szyby, duże lusterka, kamera cofania, troche wielkie słupki A.
Brakuje półek. Niby auto rodzinne ale jakoś mało w nim miejsca na odłożenie portfela, telefonu, itp. Butelka 1,5 wchodzi w kieszeń drzwi. Ale za to mały schowek w podłokietniku.
Mam wrażenie że klima mogłaby lepiej chłodzić. Z drugiej strony auto jest wielkie w środku i pewnie sa straty chłodzenia wynikające z wielkości auta.
Tylna kanapa jednak nie jest super wygodna. Reszta w porządku. Najdłuższa trasa 1700 km i czułem się dobrze więc jest OK.
Tutaj słabiutko. Niby nie słychać silnika, ale auto jest kiepsko spasowane. Powyżej 100km/h słychać szum wiatru dochodzący ze źle spasowanych drzwi i klapy. (jadę z tym na gwarancję)
Jadąc po autostradach do 140 km/h - 9 litrów Jaaąc w DE - 170 km/h - 12 litrów Jadąc do 70km/h - 5,5
Myślę, że ok.
Trudno coś powiedzieć bo auto nowe.
jak na razie to brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]