Ocena kierowcy - Ford Tourneo Connect II Grand

ardeq, 6 lat temu
Silnik 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Ford Tourneo Connect II Grand 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Im dłużej jeżdżę tym samochodem tym więcej rzeczy zaczyna mnie w nim denerwować. Generalnie auto wielkie, ale w mieście jest za duże. W środku to dostawczak. Jeśli ktoś lubi motoryzacje to to auto nie jest dla niego. Jest zbyt surowe.
Za słaby jak na ta masę. W trasie brakuje mocy. Często łapie się na tym iż boje się włączyć do ruchu bo nie jestem pewien czy przyspieszę.
Jak auto było nowe to działa rewelacyjnie. Po 100 000 km zaczyna czasem głupieć i działać odczuwalnie wolniej. Czasem szarpnie i nie jest to przyjemne.
Auto prowadzi się nad wyraz dobrze. Jestem miło zaskoczony.
Kiepsko. Trudno znaleźć pozycje za kierownicą. Dodatkowo głośno przy prędkościach powyżej 90km/h. To jest bardzo uciążliwe bo nie da się rozmawiać przez BT.
Niby jest trochę schowków, ale mi brakuje czegoś na smartphone. Dodatkowo brak rolety bagażnika jest dla mnie problemem.
Po 60 000 km. Klima zaczyna żyć własnym życiem. ASO twierdzi że jest ok, ale ja mam problem z chłodzeniem/grzaniem.
Jest bardzo dobrze. Auto wielkie.
Bardzo słabo. Słychać generalnie szum powietrza ale uniemożliwia to rozmowę przez BT.
do 90 km/h jest ok. Powyżej spala 12 litrów.
Jeśli ktoś szuka VANa i nie chce tylko przemieszczać się pomiędzy punktami A i B to auto jest dla niego. Jak ktoś szuka czegoś więcej to będzie czuć niedosyt.
Jak na razie tylko klima szaleje.
po 100 tys km brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Duratorq TDCi 115KM 85kW [l/100km]