Ocena kierowcy - Ford Transit V

marcin, 14 lat temu
Silnik 2.0 TD 80KM 59kW
Rok produkcji 2001
Ford Transit V 2.0 TD 80KM 59kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Nie słuchajcie ludzi że FORD g..no wort, to nie prawda!!!!! Ja też nie wierzyłem, ale jest to bardzo dobre auto, wiem co mówie u mnie w rodzinie fordów jest cztery sztuki mój dostawczy i trzy osobówki i wszystkie się sprawóją.
auto miłe w wyglądzie, ekonomiczne, bez awaryjne w 100%, tylko ta blacharka tragedja ogniska rdzy pojawiają się już w 4 letnich autach
Silni jak to w fordzie klekot ale nic mu się nie dzieje, nic jeszcze przy nim nie robiłem.
dobrze wchodzą biegi, czasem jedynka ma jaki delikatny opór ale to sporadycznie,a tak ogulnie zero problemów
pusty dobrze, ale z towarem trzeba uwarzać ale w końcu to dostawczak a nie osobówka
dobrze widać jak nie pada, bo w czasie deszczu to szybka przez którą widać lusterko jest ciągle w deszczu i to przeszkadza, duży plus za kątówki w lusterkach
wszystko na swoim miejscu,
nagrzewa się bardzo szybko, ale wczasie sporych mrozów silnik jest ciągle niedogrzany radze kupić zastawkę na pół kratki wlotu powietrza wtedy jest super, z chłodzeniem jest godzej w lato szyby w dół inaczej lipa. Najgorsze jest parowanie szyb na postoju, a jeszcze jak pada to już całkiem d..a, nie pomaga wymiana filtra pyłkowego poprostu tak jest głupio zrobiony.
do 100km jest ok ale póżniej to robi się głośnawo, każdy ford ma to samo czyli powyżej 120km uszczelka nad drzwiami puszcza i gwiżdze witr, założyłem dubeltwą ito samo
Ekonomiczne spalanie cykl mieszany max 8,5L, Ja go serwisuje w Fordzie to komp.przegląd czyli: f.oleju,f.powietrza,f.kabiny,f.paliwa,olej wychodzi mnie max 500,- brutto, a u zwykłych mechaników też robiłem trzy razy 300,-brutto.
cena za to auto jest naprawdę dobra, części tanie ogulnie dotępne.
nic się nie dzieje, wszystko działa i nic nie robie od kąd go kupiłem tj 1,5roku,
nie było żadnych usterek, podstawa to dobry serwisant czy to w salonie czy w prywatnym warsztacie, jade na wymiane oleju i filtrów to mówie żeby przejżeli wszystkie podzespoły i zawsze jest dobrze

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 80KM 59kW [l/100km]

7,6