Ocena kierowcy - Ford Transit V

benwal1@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 2.4 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Ford Transit V 2.4 TD 116KM 85kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : moc i dynamika tego silnika.
Karoseria : standartowo. rdzewieje wszedzie.Gdzie mu tam do Mastera.
Zawieszenie : niby ok,ale nie jestem pierwszym któremu tnie opony
Układ hamulcowy : brak kontrolki hamulca ręcznego-Tak! zdecydowanie częstsza wymiana tarcz i bebnów z tyłu(czasem człowiek nie spuści do końca recznego
zimny pracuje jak betoniarka z zwirm w srodku.dynamiczny i silny ale przypłacone to jest spalaniem. mam kontener izoterme.ostra jazda powyzej 3000 obr to min14.5l/100
jak narazie pracuje prawidłowo krótkie przełozenia.przy 200tys wymiana siłownika sprzegła
jak przeładowany to zabkuje opony z przodu.lekko przeładowny z tyłu nosi po całej drodze.tego nie doswiadczyłem w zadnym innym a przejechałem ok.2mln km
w prawym lusterku jak pracuja wycieraczki nic nie widać,poza tym poszerzone pole w lusterkach to jakas kpina z foli.
nie mam zdania.wcześniej jeżdziłem renault master i wyniki sondażu mówią same za siebie.tam miałem mniej awari a jesli już to wszystko pózniej wystepowało.zresztą do mometu sprzedaży tj450tys żadnej poważnej pow 1tys zł.
co do szyby przedniej nie narzekam(mam ogrzewana elekt)boczne? chyba nie ma samochodu dostawczego który ma dobrze rozwiązane odparowanie bocznych szyb. daje dobrze bo lepiej nie spotkałem
kiedyś myslałem ze master jest ciasny,teraz zrozumiałem ze może być gorzej.jak długo jade to nie wiem co zrobić z lewa noga.pewnie ford przewidział ten samochód dla osób tylko z prawą noga.pozycja za kierownica ni to w osobowym ni w ciezarowym,az zyły bola w łokciach po długiej jeżdzie.plus to otwierana konsola na kubki z napojami.
Tak! cichy jak mocno rozgrzany silnik i tylko do 2000 tys obrotów. powyżej chyba najgłosniejszy w tej klasie.Kurwa-Lublinem kiedyś jechałem z kolegą ok 90/h i wydawaje mi się ze ma ciszej
to jest tak! kontener na 2.10wys powoduje duze opory i w zależnosci od warunków pogodowych(siła wiatru i kierunek)autko pali średnio 13l/100. obroty nie moga przekraczać 2900 tj. jakies 95-100km/h. im szybciej tym wiecej PAMIETAJCIE! ja raczej jeżdze dynamicznie co nie znaczy agresywnie.
do 200tys wymieniono badż naprawiano:tarcze hamulcowe,alternator,rozrusznik,swiece żarowe,podkładki dystansowe w półosiach,uszczelnianie półosi(zimmering),siłownik sprzegła,felga(pękła),jakieś końcówki drażków,Aha jak juz ktos pisał-oswietlenie tablicy rej,jak nie pukniesz to nie swieci(żle osadzone zarówki w gniazdach-wada fabryczna moim zdaniem.
napinacz łańcuch rozrzadu do wymiany. zaczynam mieć problemy z pompa wtryskową(stwierdzono w serwisie)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 116KM 85kW [l/100km]

13,2