Ocena kierowcy - Ford Transit V

adam1027@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.4 TD 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Ford Transit V 2.4 TD 125KM 92kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Niestety nic nie zaskoczyło mnie pozytywnie w tym aucie. Jedynie to że ma niezłego kopa jak chodzi.
Silnik : Siadł napinacz łańcuszka rozrządu(co z teg, że łańcuszek wytrzymuje długo jak napinacz siadł). Następnie w niedługim czasie wtryski - koszmar.
Układ elektryczny : Gniją kable dosłownie u mnie na szczęście tylko od spryskiwacza szyby, ale szukanie zajeło jakiś czas.
Karoseria : Auto ma 2 lata a tyl ognisk rdzy, że nawet ich nie liczę.
Nigdy nikomu nie polecę kupna Transita. Jak czytam niektóre komentarze, że ich Transity są OK, to aż chce mojego porąbać siekierą. I naprawde nie przesadzam.
Głośny, dużo pali, wtryski do bani. Jednak 137 KM daje niezłe osiągi i elastyczność - jedyne co jest fajne w tym aucie (oczywiście jeżeli nie stoi w naprawie).
Skrzynia wymieniana na gwarancji u poprzednika u mnie już coś nie tak żle wchodzi 3 i 4.
Nie najgorzej załadowane 1.85 tony i jedzie.
Plandeka więc jak coś siedzi na ogonie go nic nie widać, trzeba od czasu do czasu przejechać z prawa na lewo.
Jest nieżle, ale mój ma tylko dwa fotele (miejsca) więc jest luz.
Trochę głośniej radio i jest do wytrzymania, nawet przy trasach ok. 1500 km na strzała.
Drogie części (serwis) bo innych nie ma. Pali jak mały smok (do 95km/h), jak ponad 115km/h to już jak smoczysko. Róbcie wszystko żeby go nie naprawiać w serwisie - (kasa i jeszcze raz kasa) oni są powaleni.
Dwu letnie auto a gniją przewody w moim przypadku zasilanie spryskiwacza szyby. Ale słyszałem że są poważniejsze usterki awiązane z przegnitymi kablami.
Uszkodzony napinacz łańcuszka rozrządu. Po wymianie siadły wtryski. Auto - do bani

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 125KM 92kW [l/100km]

12,5