Ocena kierowcy - Ford Windstar II

Paweł łuczak, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 148KM 109kW
Rok produkcji 2001
Ford Windstar II 3.0 V6 148KM 109kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : wygodne fotele, komfort podrózowania jest dla mnie najważniejszy- koszta to sprawa drugo planowa
Inne : tarcze hamulcowe jeśli są gorszej jakości to mogą się szybko pokrzywić
to już drugi mój windstar, ze skrzynią nie miałem nigdy problemu, zmieniam regularnie olej i filter jeżdżę
mały promień skrętu ,ale w tym aucie to normalka.zawieszenie jest ok , jak na polskie warunki to wytrzymałe.
grube słupki, ale przyzwyczaiłem się , z tyłu duża szyba i duże lusterka co ułatwia cofanie,
klimatyzacja dwustrefowa, działa idealnie, w upalne dni nie ma problemu z utrzymaniem niskiej temperatury, w zimę grzeje dobrze,
dla tej przestrzeni kupiłem te auto. wygodne fotele, zwłaszcza z przodu , jak na trzy rzędy siedzeń to dużo miejsca na bagaż , jeździłem galaxy, ale w bagażniku nie było miejsca na większy bagaż , tym bardziej, gdy jechało 7 osób,
mogłoby być lepiej ,ale przy tak dużym aucie hałas musi być , szumy też wytwarzają relingi i bagażnik montowane fabrycznie.
mam silnik 3 litrowy. auto z pasażerami potrafi ważyć ok 2,5 tony to i spalić , kupując to auto nie nastawiałem się na ekonomikę ale na wygodną jazdę , na trasie spali 14 litrów , czasem mniej , w mieszanym cyklu 15 litrów gazu, na benzynie w trasie 9-10litrów, w mieszanym 12-15litrów,
tanie auta a dobrze wyposażone i wygodne, potrafię przejechać nim 20 godzin i nie jestem zmęczony
wymieniam filtry oleje i elementy zawieszenie ,ale to wina polskich dróg,silnik moim zdaniem bezawaryjny, mój drugi windstar i przy silniku nic nie robiłem,drobne takie rzeczy z elektryką mogą się przytrafić
w tym aucie miałem tylko jedną awarię -urwał się zabierak planetarny od skrzyni biegów ,częsć i wymiana 2500 zł, ale już trakcie zakupu wiedziałem ,że czeka mnie naprawa, ale akurat kupiłem go tanio więc dużo nie straciłem. od tej pory spokój z awariami

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 148KM 109kW [l/100km]

14,1