Ocena kierowcy - Ford Windstar II

Wojtek, 18 lat temu
Silnik 3.8 V6 210KM 154kW
Rok produkcji 2003
Ford Windstar II 3.8 V6 210KM 154kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik chodzi cichutko i delikatnie, jednak gdy przyciśniemy troche mocniej prawy pedał od razu czuć te 3.8 litra :)
Skrzynia biegów zmienia biegi bardzo delikatnie, zazwyczaj nawet nie wiem czy już się bieg zmienił czy nadal jade na nizszym, nie ma zadnego szarpnięcia.
Bardzo wygodnie się jeździ tym samochodem po polskich drogach dzięki miękkiemu zawieszeniu samochód po prostu płynie.
W samochodzie widać praktycznie wszystko, dzięki ogromnej przestrzeni przeszklonej i wysokiej pozycji kierowcy.
Wszystko jest tam gdzie być powinno.
Dwustrefowa klimatyzacja bardzo dobrze daje sobie rade z tym samochodem, tak samo i ogrzewanie.
Nie widziałem samochodu w którym jest więcej miejsca dla pasażerów! Szczególnie jeśli jezdzimy w 5 osob i środkowa kanapa jest wyjęta. Żadna terenówka go nie pobije w ilości miejsca.
Wyciszenie jest przeciętne. Przy prędkości powyżej 120km/h szczegolnie w deszcz, gdy nawierzchnia jest mokra dużo bardziej szumi w samochodzi niż w osobowym bmw 5 ale to niestety wada wszystkich vanów i suvów.
Samochód o poj. 3.8 litra i mocy 210km chyba nie może być zbyt ekonomiczny :P Jednak jak na tą moc pali niewiele bo w trasie do 12litrów a w miescie 16.
Uwarzam że za te pieniądze nie kupimy lepszego dużego samochodu, a napewno nie w Europie.
Jak narazie nic mi się nie zepsuło, ale jak kupiłem to już kilka drobiazgów trzeba było naprawić ( wtyczka od klimatyzajcji była odłączona i bezpiecznik od gniazdka zapalniczki siadł)
Jak narazie nic mi się nie zepsuło i mam nadzieje że tak będzie nadal. A windstarem przejechałem już 25.000km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.8 V6 210KM 154kW [l/100km]

13,2