Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu Plus

Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : po prostu zero rdzy...karoseria fantastycznie się trzyma!!!
Autko super na początek, szczególnie w wersji PLUS: lekko się nim manewruje, części są tanie, łatwo dostępne. Nie jest to auto do szaleńczej jazdy, w sumie uczy pokory. Polecam dla tych wszystkich, którzy zaczynają swą przygodę z motoryzacją
Moim zdaniem silnik ma wystarczającą moc do poruszania się po mieście. Zużycie paliwa nie jest tak wysokie jak wszędzie się trąbi (chyba jednostkowy przypadek). Zawsze odpala za pierwszym razem, nie mam z nim problemów w zimie.
skrzynia biegów dosyć haczy, szczególnie, gdy olej nie jest w niej rozgrzany. Przełączanie jest dosyć ciężkie, ale i to ma swój urok.
Podwozie to masakra. Na zakręcie w ogóle pochyla się silnie, ale po drobnych modyfikacjach układu jezdnego nie jest tak źle...Po prostu polski Lincoln :-) Duży plus za wspomaganie kierownicy, to przydatny dodatek.
Na początku nie umiałem się przyzwyczaić do rozmiarów karoserii poldolota ( w końcu to moje pierwsze auto ), ale po przebyciu kilku podróży tak i na trasie jak i w mieście muszę stwierdzić, że...idzie się przyzwyczaić...
Ergonomia jest dosyć dobra. Po ostatnim faceliftingu wszystko jest tam gdzie powinno. Troszkę irytuje mnie włącznik świateł, patent pozostawiony ze starych poldków, ale ogólnie jest OK. Jedynym mankamentem jest pozycja kierowcy...Koło kierownicy przy zastosowanym wspomaganiu jest niepotrzebnie duże...
Wnętrze w zimie bardzo szybko ulega rozgrzaniu, w lecie też nie ma problemów z wentylacją (ja akurat mam pozafabryczny szyberdach)
Poldek to taka mała limuzyna, jest dosyć wygodny :)
no ogólnie przeciętnie. Ja w moim posiadam usportowiony tłumik, który posiada ładny basik
zużycie paliwa w sumie jest loterią, zależy od położenia pedału gazu. Ja jeżdżę dosyć spokojnie i w mieście wychodzi mi ok. 10 l/100km, przy dynamicznej jeździe (ok. 150 km/h) pali mi w granicach 12 l/100 km/h. Podstawowe części są bardzo tanie, ale już np. elektryczna pompa paliwa, którą ostatnio wymieniałem kosztuje jako zamiennik 250 zł (w sklepie FSO kupowałem)
w moim przypadku auto okazało się niesamowicie niezawodne. W czasie kiedy dokonywałem jego zakupu przysługiwał rabat, a jego cena wynosiła wówczas 27 000 zł. ( z dodatkami). Jakość poszła naprawdę w górę. Za tak małe pieniądze mamy auto przestronne i tanie w eksploatacji. Jeśli nawet coś się zepsuje, można to w łatwy i przyjemny sposób usunąć.
Auto mam od nowości i zepsuła się tylko...pompa paliwa. I to na gwarancji. Nic więcej. Wszystko działa idealnie, autko zawsze za pierwszym razem zapala. Kompletnie zero rdzy, mam lakier metalizowany, do tej pory (autko ma prawie 10 lat) wygląda jak nowe!!!
Raz się tylko pompa paliwa spaliła...po wyjeździe z salonu...Serwis szybko usunął zaistniałą usterkę.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]

8,6