Ocena kierowcy - FSO Polonez Kombi

KrisPK, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
FSO Polonez Kombi 1.6 84KM 62kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
jest to dobre auto i jak na moja dosc szybko i dynamiczna jazde to ze jeszcze jezdz to cud wiele samochodow juz by odpadlo.
hmm wałek rozrządu i popychacze to jedyny minus tego silnika ta hydraulika na nic sie nie zdala. powinno zostac tak jak bylo w starym polonezoskim silniku.
zacznijmy od "2" ktora wchodzi przy redukcji ze zgrzytem..... no i piatka jest za ktotka. poza tym prawie 200000 km i tylko wymieniam olej.
no i tu jest malutki problem wszystkie gumy sa kiepskiej jakosci i jak nie jedna to druga do wymiany. i ten drozek pod tylnim mostem jej jak nie gumy to tuleje a jak nie tyleje to mocowania i wkolo to samo.
jak mialem szyby orginalne to bylo super ale teraz sa ciemne i w nocy jest troszke za ciemno. mozna sie przyzwyczaic.
jest ciepluto baa nawet goraco. jest klima ale tylko w zime jak sie szybe odsunie hehe. kazdy nazeka na poloneza ze jest w nim zimno a w moim w zime jezdze w koszulce.
porownujac poloneza do auta gabarytowo do niego podobnego to miejsca jest duzo. a jezeli chodzi o kufer no to troszke jest za plytki.
doskonale!! wszystko wygłuszyłem sam! matami. to bylo konieczne poniwaz mam swira na punkcie muzyki a zeby dobrz muzyczka grala to trzeba auto wyciszyc. jest wyciszone wszystko nawet dach i podloga.
ja poprostu leje i jezdze nie patrze ile pali ale chyba nie duzo bo za 30zl robie 130 - 140 km(po miescie i bez deptania) jak na poloneza to chyba niezły wynik. przeglad to koszt okolo 150zl a czesci sa tanie w porownaniu z niemcami.
za taka cene to bardzo dobre auto
nigdy nie zepsul sie tak ze niewiadomo co sie stalo. a to pasek peknie a to jakies lozysko. jezeli juz cos sie psuje to z mojej winy bo lubie czasmi poszalec albo poprostu nie chce mi sie naprawiac zanim cos powaznego sie stanie
no wspomniany walek i popychacze. ciagle dolewam plynu chlodniczego bo sie troszke poci.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 84KM 62kW [l/100km]

11,3