Ocena kierowcy - Honda Accord II Hatchback

Silnik 1.6 L/EX (SY) 80KM 59kW
Rok produkcji 1983
Okres użytkowania: 5 lat
Honda Accord II Hatchback 1.6 L/EX (SY) 80KM 59kW 1981-1985 - Oceń swoje auto
Inne : Kupiłbym jeszcze raz nowego Accorda....ale.....cena :)
Karoseria : Rrrrrrrrrrrrrdza bierze wszędzie !
Układ elektryczny : Duperele typu żarówka, centralny zamek, czujnik, wężyk hamulcowy
Gdy przyjeżdżałem na stację diagnostyczną, to faceci podchodzili i mówili: "to jest samochód z duszą ". I tak wyglądał. Woziłem nim pół tonu paneli podłogowych a jak było trzeba 6 osób po imprezie :) Była bezawaryjna !!!! Życzę wszystkim samochodom, żeby przy tym przebiegu i wieku tak się sprawowały.
To był mój pierwszy prawdziwy samochód. Już go nie mam, choć wiem, że nadal jeździ prawdopodobnie w Muszynie. Gdyby nie blacharka (Rdza) to pod względem wytrzymałości technicznej niech się schowają współczesne samochody. Mogę to powiedzieć w pełnym słowa znaczeniu bo po accordzie miałem inne samochody. Silnik bradzo elastyczny, choć trochę za słaby jak do tej konstrukcji. Na każdych mrozach palił od 1razu. Praktycznie bezawaryjny. Regulacje gaźnika, czy zapłonu robiono mi na poczekaniu i wszystko było OK!
Skrzynia biegów - jedno słowo perfekt ! Biegi Wchodzą bez "haczenia" i płynnie.
Pierwsze stuki w zawieszeniu pojawiły się po 210 000km gdy samochód miał 16 lat !!!!!!. Zmieniono drążki (drogie) i amortyzatory, wszystko wróciło do normy. Miała tendencje do nasterowności ale w granicach dopuszczalnych. Była trochę "tapczanowata" - kładła się na zakrętach.
Widoczność bardzo dobra, nigdy nie było problemów z manewrowaniem, do tego idelne wspomaganie kierownicy (żadnych wycieków), choć promień skrętu był bardzo duży.
Ergonomia - to trzeba by było samemu zobaczyć, wszystko pod ręką dokładnie opisane, napisy się nie ścierają, pomysłowe schowki i......spryskiwacze reflektorów z maleńkimi wycieraczkami - wszystko sprawne ! Bardzo przydatne zimą ! Plastiki wysokiej jakości nie trzeszczą a tapicerka od nowości bez pokrowców i ani jednego przetarcia w kremowym welurze !
Nadmuchy ciepła nawet na nogi pasażerów z tylnych siedzeń. Nigdy zaparowanej szyby z przodu.
No kabinka trochę mała, ale dla normalnych ludzi (ja mam 195cm) myślę, że komfortowo i przytulnie.
Wyciszenie jak w limuzynie wyższej klasy i młodszej o 15 lat.
Dość duże spalanie, ale samochód duży (sedan). Części trudno dostępne ale DOSTĘPNE. Filtry paski i klocki to sprawy groszowe, gorzej np z lampami. Ceny kosmiczne :) A kierunkowskaz przedni - gdy rozbiłem (w kształcie diabli wiedzą czego :) sprowadzałem z Niemiec.
Wysoki ! na korzyść starszej babci Hondy z 1983 roku. Teraz jej nie ma w moim garażu, stoją nowe niemieckie ale gdzie im do accorda z lat osiemdziesiątych :)
TYLKO BLACHARKA po prostu tragedia ! Rdza wychodzi z czasem wszędzie. Techniczna strona perfekt.
Nie było takich usterek. Wszystkie drobne awarie choćby siłownika centralnego zamka, usuwałem sam lub z kolegami nie zawodowymi mechanikami czy elektronikami.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 L/EX (SY) 80KM 59kW [l/100km]

8,8